איך ללמוד על אוצר התיישבות היהודים?

מעטים האנשים אשר אפשר לומר עליהם שהם חוזים, כאשר אנו תמיד צריכים לזכור כי הנבואה ניתנה לשוטים.

ובכל זאת יש ייחודי סגולה אשר חזו את העתיד ואשר השפיעו השפעה עצומה על ההיסטוריה עם החזון שלהם.

כזה הוא מרטין לותר קינג, כזה הוא יצחק רבין וכזה הוא גם תיאודור הרצל.

הרצל בכתביו ובנאומיו חזה את הקמת מדינת היהודים והשפיע השפעה עצומה על עתיד העם היהודי וכן גם על העולם.

להרצל יש הרבה מאוד דברים שהוא חזה אך אחד המרשימים שבהם הוא אוצר התיישבות היהודים.

מדובר על בנק שהרצל תמך בהקמתו ואשר הוקם ב-1898 מתוך מטרה לסייע למימון ההתיישבות היהודית.

הבנק שינה את ההיסטוריה וגרם לכך כי ישובים רבים הוקמו במדינת ישראל וזה דבר מדהים ומעולה ודבר אשר השפיע עמוקות על העם היהודי וכל זאת תודות לבנק אחד ויחיד.

 

מדוע ההיסטוריה היא כה חשובה לעם היהודי?

אז מדוע בעצם אנו צריכים ללמוד על אוצר התיישבות היהודים? מדוע ההיסטוריה היא כה חשובה לעם היהודי? אם כן אפשר לומר כי עם ללא היסטוריה הוא עם ללא רגליים. ההיסטוריה הינה הכרחית לא רק לעבר שלנו אלא גם לעתיד ולהווה ויש לה השפעה ממשית על חיינו. קודם כל אנו יכולים ללמוד מן ההיסטוריה המון וחוץ מזה ברגע שאנו זוכרים את ההיסטוריה אנו זוכרים את גדולי הדור וזה דבר מבורך. העם היהודי תמיד הצטיין בזיכרון העבר כמו למשל חגיגות סדר הפסח וסיפור יציאת מצרים וזו רק סיבה אחת מדוע ההיסטוריה כה חשובה לעם היהודי ומדוע היא משפיעה על חיינו בצורה עצומה ולכן יש לזכור את סיפור אוצר התיישבות היהודים.

 

מה מייחד את בנק אוצר התיישבות היהודים?

אז מדוע בנק אוצר התיישבות היהודים הוא כה משמעותי לחיינו? אם כן אתם צריכים להבין כי הבנק אחראי על קמתם של ישובים רבים והוא אחד הגורמים אשר הכי סייעו להקמתו של ישוב יהודי ובסופו של דבר להקמת מדינת ישראל. אין ספק כי ההיסטוריה הייתה שונה מאוד לולא הוקם הבנק הזה ואין ספק כי לבנק יש תרומה ישירה להצלחת הרעיון הציוני. תודות לבנק הישוב היהודי בארץ ישראל שגשג והצליח לפרוץ החוצה וזה דבר חשוב ביותר המייחד את בנק אוצר ההתיישבות אל מול בנקים אחרים אשר התרכזו בנושאים אחרים ואת זאת חשוב לזכור.

 

האם כדאי להקים שוב את הבנק?

אין ספק כי לבנק אוצר התיישבות היהודים יש מקום גם היום בישראל ואין ספק כי יכולה להיות לו השפעה עצומה מדינת ישראל ועם ישראל. לכן אם זה תלוי בנו היו מקימים עוד פעם את הבנק הזה ומתחילים לתמוך בהתיישבות ובמיזמים חברתיים וכך לשפר את המצב במדינת ישראל בעזרת בנק ייעודי לנושא זה.

 

יישוב

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים