איך בונים חנות אינטרנטית נכון?

בשנים האחרונות, נראה ומרגיש כאילו אתרי האינטרנט מתרבים בקצב מסחרר. תקופת הקורונה, הובילה לעלייה חדה ומשמעותית בשימוש באתרים, בין אם מדובר על אתר תדמית או על אתר סחר, תאכלס בעיקר על השני. הסגרים הובילו לכך שקהל הרוכשים התרגל לרכוש גם בחנויות האינטרנטיות ושלא צריך לכתת רגליים ולהגיע עד לקניון בשביל שופינג. אך כדי להקים חנות ידידותית למשתמש וגם רווחים לבעל החנות, חשוב לעשות את זה נכון.

 

בחירת פלטפורמה נכונה היא מפתח להצלחה

כל כך הרבה פלטפורמות המאפשרות הקמת אתרים. אנחנו נתמקד היום באתרי סחר, כלומר, חנויות אינטרנטיות שמטרתן העיקרית זה למכור.

שופיפיי, מג'נטו, מג'נטו 2, וויקס, קיימות הרבה פלטפורמות אשר מאפשרות להקים אתר סחר על בסיסן, אז איך בוחרים מתוך כל אלו? קודם כל חשוב כבר בשלב ראשוני, עוד לפני שבחרתם פלטפורמה, להתייעץ עם מישהו שמבין בתחום. בניית חנות אינטרנטית היא תהליך ארוך ומורכב והוא מתבסס גם על המטרות העכשוויות וגם על המקום אליו תרצו להגיע בשנים הבאות.

כל פלטפורמה מביאה איתה יתרונות וחסרונות, שיש לקחת בחשבון כשאנחנו מחליטים איפה להקים את החנות שלנו. חברה המתמחה בבניית אתרים, תוכל לכוון ולעזור בצורה הטובה ביותר ובהתבסס על המטרות העסקיות שלכם. https://realmedia.co.il

 

מורכבות לשנות ולהחליף לאחר מעשה

שלב ההקמה וקבלת ההחלטות הראשונות בהקמת חנות אונליין הוא החלק החשוב והקריטי ביותר. זה השלב בו מתכננים קדימה איפה היינו רוצים להיות בעתיד, מה צפי ההכנסות שלנו, כמה מוצרים עתידיים להיות בחנות ועוד. ככל שנאפיין יותר פרמטרים, כך נוכל לבחור באופן מושכל ונכון.

חשוב לדעת שאם בחרנו בחברה לבניית אתרים ובפלטפורמה מסויימת, יהיה לנו מאתגר לעבור מהם. כמובן שהכל אפשרי אבל התהליך עצמו דורש הרבה זמן וכסף, לכן עוד בהתחלה כדאי לעבוד עם ספקים עם המלצות ונסיון.

 

הייחוד של חנות אינטרנטית

בניגוד לאתר תדמית, אתרי סחר מתעדכנים ומשתנים כל הזמן. כמעט בכל אתר סחר יש מנהל תוכן, שתפקידו הוא להזין נתונים חדשים, כמו פריטים חדשים שהגיעו, עדכון מבצעים, החלפת באנרים בעמוד הבית ובעמודים המשניים ועוד.

המטרה העיקרית של אתר סחר היא מכירות, לכן, חשוב לבחור בפלטפורמה המאפשרת מכירות אונליין. אתר סחר בנוי לפי קטלוג מוצרים, אשר מסווג לקטגוריות על ותתי קטגוריות בהתאם לפילוח המוצרים. לכל מוצר מוצג שם המוצר, מחיר וכמו כן תיאור קצר על המוצר.

בנוסף, קיים מאגר תמונות המשוייך לפריטים עצמם וגם לכל אתר יש ממשק עם מערכת סליקה וחיבור לגוגל אנליטיקס המאפשר מדידה נוחה אחרי הפעילות המתרחשת באתר.

 

לסיכום

אתר איקומרס הוא בהחלט דרך נהדרת להרחיב עסק קיים עם סניפים פיזיים, או לחלופין, מאפשר להקים מותג חדש או חנות אונליין באמצעותה ניתן למכור בכל הארץ. תהליך הקמת אתר סחר הוא מורכב וחשובולבחור חברה בעלת נסיון שתלווה אתכם בהתהליך.

קניית מוצר

 

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים