איך לטפל בחרדה קיומית – המדריך המלא

במדריך הבא נציג בפניכם את כל המידע בנוגע לחרדה קיומית – מהי, כיצד מטפלים ומהו הטיפול הטו ביותר אותו ניתן לקבל לטובת טיפול בחרדה באופן יעיל ומהיר.

 

חרדה קיומית – מהי וכיצד ניתן לטפל?

חרדה קיומית היא מצב שבו חש האדם כי הוא מצוי בסכנה ממשית, באופן מודע או בלתי מודע. חרדה קיומית יכולה להיות מצב פסיכולוגי או פיזולוגי, ולה מגוון רחב של תסמינים. פיזיולוגית מתבטאת החרדה בתחושה של דפיקות לב מואצות, כאבי ראש תכופים, חוסר תאבון, קוצר נשימה והזעה מוגברת. מבחינה פסיכולוגית מדובר בחרדה אשר מתבטאת בתחושת אימה, פחד, תסכול,חוסר ביטחון וכן רצון להיתלות בבני המשפחה והחברים, ולכן לרוב מאובחנים אלו אשר סובלים מחרדה קיומית כתלותיים מאוד בבני המשפחה והסביבה הקרובה. חשוב לזכור כי חרדה קיומית עשויה להופיע גם באופן מפתיע וללא רקע קודם, ולכן חשוב לטפל בחרדה בהקדם. ככל שהחרדה איננה מטופלת, כך היא עשויה להתפתח ולהסלים עד לכדי דיכאון אשר מונע יצירת קשרים חדשים, היחלשות הקשרים הקיימים ובעיקר תחושת תסכול הולכת וגוברת אשר משפיעה על כל נדבך בחיים. הטיפולים אשר ניתנים כיום בעבור טיפול בחרדה קיומית הוא רחב, וכולל בין השאר מתן תרופות, טיפולים רגשיים וכן טיפולים קוגנטיבי-התנהגותי. טיפול בחרדות אשר זוכה לשבחים בקהילה הרפואית והטיפולית הינו טיפול CBT אשר מאפשר לשנות דפוסי התנהגות ומחשבה, ובכך לאפשר לאלו אשר סובלים מחרדה להתמודד עם החרדה הקיומית ולהפוך אותה למינורית, במקום שהחרדה תשלוט.

זכוכית שבורה

טיפול CBT לצורך טיפול בחרדה קיומית

חרדה קיומית מבוססת על דפוסים מעוותים אשר גורמים לתחושות קשות מאוד, המשפיעות לא רק על הסובל מחרדה אלא גם על סביבתו הקרובה. משום כך, חשוב לפנות למטפל מוסמך אשר מתמחה בתחום של דיכאון וחרדה קיומית, זאת לצורך מציאת מקור החרדה. טיפול CBT הוא טיפול מצוין וממוקד אשר בשונה משיטות אחרות מתמקד בהווה, וזאת בכדי להקנות הרגלי התנהגות וחשיבה אשר נעשים הן באמצעות טיפול אחד על אחד והן באמצעות תרגילים אותם ניתן לבצע בבית. במידה והטיפול נערך באופן מקצועי, ניתן להבחין בתוצאות כבר מהמפגש הראשון. מטפל מוסמך אשר מוכר בתחום טיפול בחרדה קיומית רבות הינו אורי פוקס. אורי אשר נחשב לאחד המטפלים המובילים בשיטה מעניק ליווי וסיוע אשר מבוסס על אבחון של סוג החרדה ולאחר מכן בניית תוכנית פעולה אשר מבוססת על טיפול פרטני בהתאם לסוג החרדה. בשנותיו טיפל אורי במאות מטופלים אשר סבלו מחרדה קיומית כמו גם סוגים נוספים של חרדות, באחוזי הצלחה גבוהים אשר אפשרו לסובלים מחרדה לשוב לשגרת חייהם באופן מלא ועם ארגז כלים משמעותי אשר הקל על ההתמודדות עם החרדה עד לכדי העלמות מוחלטת. מעוניינים גם אתם? לשיחת ייעוץ חייגו למספר 054-4590735.

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים