איך ללמוד אבטחת סייבר בצורה מקצועית

בוודאי שמעתם שתחום אבטחת המידע הולך וגדל. זאת, בעיקר בשל התפתחות מתמדת של גורמים עוינים במרחב הקיברנטי והטכנולוגי. לכן, ברור שתתעניינו בלימודים בתחום.

לא רק שמדובר בתחום בו הביקוש לא פוסק, אלא שמדובר בתחום מרתק הדורש יצירתיות, ומאפשר לכם לעבוד בתנאי העסקה מצוינים. תרצו להשתלב בתחום הצומח של אבטחת הסייבר? להלן כמה טיפים שיעזרו לכם לבחור את מסלול לימודיכם בתחום.

 

אבטחת סייבר נדרשת כמעט בכל מקום

כיום, כמעט כל המוסדות בעולם המערבי עושים שימוש ברשתות ממוחשבות: בתי עסק, מוסדות מדינה ואף ארגוני צדקה. חדירה לרשתות אלה עלולה להיות מכה קשה עבור מוסדות אלה.

לכן, כל ארגון שקם חייב לשכור שירותי אבטחת סייבר. זאת הסיבה שתהליך לימודי סייבר הם בחירה שככל הנראה תספק לכם עבודה מובטחת, עם תנאי שכר מצוינים. כיצד תיכנסו לתחום? להלן המדריך השלם לכניסה לתחום אבטחת הסייבר.

 

בחרו את התחום בו תרצו להתמקד בעולם אבטחת הסייבר

תחום אבטחת הסייבר הוא מגוון מכפי שהוא נשמע. מעורבות בו כמה דיסציפלינות בהן ניתן להתמחות. להלן שתיים מן הדיסציפלינות המרכזיות שניתן להתמחות בהן בתחום לימודי אבטחת הסייבר. למעשה, מדובר בדיסציפלינות המשלימות זו את זו:

 

  • הגנת סייבר

האנשים שעוסקים בתחום הגנת הסייבר אחראיים על בחינת יעילות אמצעי אבטחה וזיהוי ליקויים באמצעי האבטחה. בלימודי הגנת הסייבר תלמדו מיומנויות מעשיות מגוונות של אבטחה הגנתית. זהו התחום המבוקש ביותר בעולם אבטחת הסייבר, ולכן מתאים למי שמעוניין לפרוץ לתעשייה.

 

  • מתקפת סייבר

האנשים העוסקים בתחום זה נקראים "האקרים אתיים", ותפקידם לבדוק את מידת הבטיחות של מערכות מידע במטרה לשפר אותן. הם עושים זאת באמצעות פעולה אקטיבית של "פריצה אתית". זוהי אבטחה התקפית, שמעבר ללימודים מעמיקים של התחום, דורשת מבעל התפקיד יצירתיות רבה. זהו תפקיד שהמודעות לחשיבותו החלה לגבור בשנים האחרונות.

 

הירשמו ללימודי אבטחת סייבר

תוכלו להתחיל את דרככם בתחום בצורה אופטימלית אם תבחרו בבית ספר המתמחה באבטחת סייבר. מומלץ לבחור בגוף מוכר, המתמחה בהדרכה בתחום. כמו כן,תחושת ליווי יכולה למנוע מצבים של ייאוש וחוסר מוטיבציה. לכן, בחרו בגוף המעניק לתלמידיו יחס אישי, שכן מדובר בלימודים לא פשוטים.

 

לימודים באמצעות סימולטור

ישנם גופי הדרכה שמציעים למידה בשילוב של סימולטור, המדמה תרחישים שונים שיכולים לקרות בתחום אבטחת הסייבר. הסימולטור מאפשר להתאמן על התמודדות עם תרחישים כגון הגנות או התקפות סייבר כבר מהרגע הראשון. למידה חווייתית כזו היא אופטימלית, ומומלצת כיוון שהיא מאפשרת צבירת ניסיון וביטחון אישי בתחום כבר מההתחלה.

 

לסיכום

אם יש לכם גישה טובה לטכנולוגיה וברצונכם לעסוק במקצוע עם משמעות, תנאי העסקה מצוינים, ואתגרים הדורשים יצירתיות, אין ספק שתחום הגנת הסייבר עשוי להתאים לכם מאוד. חברות אבטחת המידע מחפשות יותר ויותר אנשי סייבר לצוותי אבטחת הסייבר שלהן. כל שנותר הוא להירשם לקורס מוכר המאפשר ללמוד את התחום ברמה הכי גבוהה.

אבטחת סייבר

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים