איך ללמוד את ההתנהלות הבסיסית בצילום בסביבה דתית

מתכננים לצלם אירוע באירוע של דתיים? רגע לפני שתיקחו את המצלמה ותצאו לדרך, אתם צריכים לדעת איך ללמוד את כללי ההתנהלות הבסיסיים בצילום בכל הנוגע לסביבה דתית. כדי שנוכל להציג בפניכם את כל המידע החשוב בנושא, נפגשנו עם צלמים מומחים שעובדים עם הקהל הדתי במשך שנים וריכזנו את כל המידע החשוב בשורות הבאות:

 

איך ללמוד את ההתנהלות הבסיסית בצילום בסביבה דתית?

אנחנו מודים שעד הרגע שבו נפגשנו עם הצלמים המומחים, לא היה לנו מושג איך ניתן ללמוד את ההתנהלות הבסיסית בכל הנוגע לצילום בסביבה הדתית. במהלך המפגש עם הצלמים, הבנו שיש 3 כללים שכל צלם מתחיל צריך להכיר (בין אם הוא מגיע מרקע דתי ובין אם לא). ריכזנו את 3 הכללים הללו ממש כאן, כדי שתוכלו לדעת מהם וללמוד מהם את ההתנהלות הבסיסית הראויה.

 

כלל ראשון – תגיעו בלבוש הולם

הכלל הראשון שעשוי להישמע למי מכם כבסיסי וברור מאליו (בזמן שעבור אחרים, הוא עשוי להוות תזכורת חשובה) – תגיעו אל האירוע בלבוש הולם. אירוע שיש בו אורחים דתיים עשוי לחפש צלמת /צלם דתי או אדם שבקיא בנושאים הדתיים. כך שאם אינכם כאלו, אתם צריכים לדעת שעליכם לבדוק קודם כל את אופי האירוע ולבחון אם מגיעים אורחים מהזרמים הבאים:

  • דתיים לאומיים
  • חרדים
  • ברסלבים וכו'

לפי קהל היעד, תוכלו לדעת מהו סגנון הלבוש המתאים.

 

כלל שני –  תבדקו אם יש הפרדה באירוע

ישנם אירועים של דתיים שמתנהלים בהפרדה בין גברים לנשים. חשוב מאוד שתבררו עם בעל האירוע מראש אם האירוע שאליו אתם מוזמנים צפוי להתקיים בהפרדה או שלא. עובדה זו עשויה לאפשר לכם לדעת אם יש צורך בעוזר צלם או עוזרת צלם שיצלמו את החצי השני של האירוע (שימו לב, הצלמים שאתם נפגשנו מציינים כי מדובר בנקודה שחשוב לשים לב אליה. כלומר, חשוב שצלמת תצלם את הנשים בזמן שצלם יצלם את הגברים).

 

כלל שלישי – אל תיגעו בלקוחות

לפעמים, מבלי לשים לב, צלמים נוגעים בלקוחות בעדינות בכתף או בזרוע כדי להסב את תשומת ליבם. הדבר קורה לעיתים כאשר אדם נעמד מבלי לשים לב באמצע שוט של תמונה או כאשר צלם רוצה להציע לאורח להצטרף אל כמה אנשים שממתינים לצילום תמונה משותפת.

חשוב מאוד שתשימו לב למצבים שכאלו ותמנעו מכל מגע עם הלקוחות. אינכם יכולים לדעת אם מדובר בגבר או אישה ששומרים נגיעה. רגע לפני שנסיים, נציין כי אפשר לומר שבאופן כללי, פשוט כדאי להימנע ממגע עם לקוחות. לא רק בסביבה הדתית, אלא בכלל.

 

סיכום

כעת אתם יודעים איך ללמוד את ההתנהלות הבסיסית בצילום סביבה דתית, כך שנותר לכם רק ליישם את שלושת הכללים ולצאת לדרך. מאחלים לכם שתיהנו מכל רגע ותצאו עם תמונות טובות.

איך ללמוד את ההתנהלות הבסיסית בצילום בסביבה דתית

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים