איך ללמוד לנגן בגיטרה – מדריך למתחילים

נגינה בגיטרה נחשבת לאחת ממיומנויות הנגינה הקלות ביותר לרכישה, מה שמסביר את הפופולריות של כלי התהודה העגלגל הזה, הנוטל חלק בכל אירוע

כמעט.

חולמים גם אתם להתחיל לפרוט על ששת מיתרי הברזל והפלסטיק המתוחים על גוף הגיטרה? לפניכם מדריך מדויק למתחילים, ללימוד גיטרה, מוזמנים

להבין כיצד גם אתם תוכלו להפוך בקרוב לגיטריסטים מקצועיים.

 

בשלב הראשון: דייקו את המטרה שלכם

רבים המתחילים בלימוד גיטרה נוטשים את הזירה לאחר תקופה קצרה, זאת משום שהם לא משיגים את המטרה לשמה הם באו ללמוד. יש להבדיל בין רצון להפוך למקצעונים בתחום, מה שמצריך לימוד מעמיק ודורש השקעה בלימוד טכניקות, אקורדים תווים, ותיאוריות שונות על הלחנה לבין ההעדפה של רוב האנשים ללמוד גיטרה בצורה חובבנית יותר, כזו שתעניק להם את היכולת לנגן שירים אהובים בקומזיצים מאולתרים, ולהביע את עצמם באופן מוזיקלי.

לפני שאתם יוצאים ללמוד לנגן, חישבו מי אתם על פני מפת החושקים בלימוד גיטרה.

 

צורות לימוד שונות של נגינה בגיטרה

  1. עשה זאת בעצמך

לימוד גיטרה למתחילים הוא תחום נפוץ מאוד. באינטרנט תוכלו למצוא אינספור אתרי לימוד גיטרה, המנגישים עבורכם כל שיר שתרצו. תוכלו להתחיל בצפייה בסרטונים של מדריכי גיטרה, שלב אחר שלב. אם אתם מעוניינים לנגן שיר ספציפי כלשהו, הזינו בשורת החיפוש ביוטיוב את שם השיר הרצוי בתוספת המילים: Guitar Lesson או Guitar Lesson.

לחיפוש אקורדים לשיר מסוים, יש להקליד בגוגל את שם השיר והמילים: Guitar Chords או Guitar Tabs.

לימוד באופן עצמאי מאפשר לכם לקבוע בעצמכם את לו"ז השיעורים, להיעזר בתוכנות שונות המקלות על הלימוד, כאשר אתם בוחרים בקצב הלימוד הנכון לכם. תוכנות אלו מאפשרות להאט את קצב הנגינה, וכן ללמוד אקורד חדש היטב, ורק אז להמשיך הלאה.

בשיעור גיטרה עצמאי אתם הבוסים לטעות ולהתנסות עד לשלב ההצלחה.

חשוב שתכירו תוכנות כמו Guitar-Pro, האפשרות לכם לבחון את עצמכם כחלק מלהקה של תופים פסנתר ובס.

יש לדעת כי לימוד גיטרה לבד מתאים בעיקר לאנשים עם שליטה עצמית גבוהה, המסוגלים להתמיד במשימה לטווח ארוך, מבלי צורך במסגרת מחייבת.

 

  1. לומדים גיטרה עם מורה פרטי

שיטה מקובלת מאוד בתחום לימוד הגיטרה, הינה לימוד עם מורה פרטי,ש מצד אחד קשוב ליכולות והקצב שלכם, ומצד שני, תוחם את זמן הלימוד והופך אותם לקבוע וממוסד יותר. מורה פרטי מנוסה יודע לתת את הטיפים הנכונים, ומגיש הנחיה מדויקת ללימוד אפקטיבי, יעיל וחווייתי.

 

  1. לומדים גיטרה בקבוצה

לימוד גיטרה בקבוצה מעניק תחושה חווייתית, יעיל ומקדם. מתאים למי שאוהב להתנסות גם בפן החברתי, להשתלב בתוך הרמוניה, ואינו טיפוס תחרותי.

 

למדו גיטרה בהתאמה לאופי שלכם

חשוב לבחור את קורס הגיטרה הרצוי, לפי ההעדפה האישית שלכם. תוכלו להתחיל את הצעדים הראשונים עם מורה פרטי או קבוצה, כדי לקלוט את העקרונות הבסיסיים, ואח"כ להתקדם לבד באמצעות תוכנות שונות ללימוד גיטרה. אוהבים גיטרה? התחילו עוד היום, כך שבעוד תקופה תוכלו להפוך לפרפורמרים בתחום.

כלי נגינה

 

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים