איך ללמוד עריכת דין בתחום הגירושים

תחום הגירושים

מי מאתנו לא שמע, או לא מכיר מסביבתו הקרובה והרחוקה, זוגות שעוברים תהליך גירושים. תהליך הגירושים, הוא תהליך ארוך, מורכב רגשית ומשפטית, שלא פעם או פעמיים מוביל את הצדדים השונים למצבים לא נעימים.

עיקר העבודה, בעת ביצוע הליך גירושים, מוטלת על עורך הדין לענייני גירושים, של בני הזוג. עורך דין זה, נדרש לידע משפטי נרחב בנושא משפחה, צווי הרחקה, מזונות, הסכמי משמורת, דיני נזיקין בתא המשפחתי, הסכמי ממון, ועוד מגוון רחב של נושאים משפטיים הגובלים בביצוע הליך הגירושים.

תחום זה, אף זוקק מעורך הדין אינטליגנציה רגשית גבוהה, על מנת לעכל את מגוון הסיטואציות שמובילות להליך גירושים ולהגיב לכל סיטואציה כזו ברגישות הראויה לה, תוך ניווט עדין בין היחס האישי לשירות המקצועי.

זיו בייטל עורך דין לגירושים, שיבצע את עבודתו נאמנה, ויוביל את הלקוח שלו לסיום הליך הגירושין בצורה מיטבית, ללא סיבוכים משפטיים נרחבים, והסכמים נשכניים, יקבל אף תשורה נאה, נוסף על רגשי הסיפוק האישי, להם יזכה לאחר שיעניק ללקוח שלו את התנאים הטובים ביותר עבורו, בעזרת טחנות הצדק.

כיצד אם כן מגיעים למעמד כזה? מהי הדרך אותה צריך לעבור עורך דין גירושין, על מנת להתמחות בנושא מורכב ומעניין זה? ננסה להציג בפניכם את השלבים אותם תידרשו לעבור במידה וקיבלתם החלטה כי אתם מעוניינים להגיע לתחום זה.

 

השלבים אותם תזדקקו לעבור

לימודי משפטים

בשלב הראשון, הירשמו ללימודיי משפטים באחת מהאוניברסיטאות והמכללות המובילות. על מנת להירשם לאוניברסיטה, תדקקו לציוני בגרות טובים, ציון פסיכומטרי מרף מסוים, וראיונות אישיים במידה ותהיו מעוניינים במסלולים למצטיינים. ניתן אף לשלב יחד עם לימודי המשפטים לימודי עבודה סוציאלית, המשלימים ומלטשים את ההיכרות של עורך הדין העתידי עם דיני המשפחה.

 

התמחות

על מנת להיות מומחים של ממש בתחום הגירושין, יהיה עליכם במהלך התואר, להירשם לקורסים עם דגש על דיני משפחה, ולאחר סיום לימודיכם, עוד קודם מבחני הלשכה, יהיה עליכם להתקבל להתמחות במשרדים העוסקים בדיני משפחה. נסו להגיע למשרד בעל שם, שתוכלו להרוויח בו כמה שיותר ניסיון וידע בתחום הגירושין. תקופת התמחות במשרד כזה, תוכל לשמש לכם כמקפצה של ממש לעולם המקצועי של עריכת הדין בתחום הגירושין.

 

קבלה לעבודה

לאחר מבחני הלשכה, תקבלו תעודת הסמכה כעורך דין, ותוכלו להגיש קורות חיים על מנת להתקבל למשרדים המתמחים בדיני משפחה בכלל וגירושין בפרט. קבלה למשרד כזה, תציב אתכם בעמדת מפתח, בה תוכלו לצבור עוד ניסיון, עוד טכניקות עבודה וניתוח משפטיים, עד שבעתיד הרחוק תוכלו להיות שותפים בכירים במשרד גדול או לחלופין תפתחו משרד משלכם.

 

לסיכום

עורך דין לענייני גירושין, יגיע להתמחות בתחום הגירושין לאחר מספר צעדים, עליהם המלצנו במאמר, עבודה קשה, נחישות והרבה תשוקה וכוח רצון.

 

ציוד משפטי

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים