איך מחליפים מאיץ חום לדּוּד

התנופה הטכנולוגית בעולמית של השנים האחרונות הביאה עמה דור שאינו יודע שובע. עם זאת, כשמסתכלים על מה שיש לטכנולוגיה להציע, למה בכלל שנדע שובע? אז מה אם יש לנו דוד שמאפשר לנו להיות בכל רגע נתון במרחק לחיצת כפתור והמתנה מסוימת ממקלחת חמה, אנחנו רוצים עוד! ובכן, קיבלנו עוד. הכירו את מאיץ החום לדּוּד ואת הדרך להחליף אותו.

 

אז על מה בעצם מדובר

מאיץ חום לדוד (נקרא גם "חַמַם") הוא התקן אשר כפי שרומז שמו, מיועד להאצת תהליך חימום המים בדּוּד. צורתו של מאיץ החום היא מוארכת וחומר הגלם ממנו הוא מיוצר הוא פלסטיק, כאשר בראשו ישנו גוף חימום. החלק המוארך של מאיץ החום מוברג על גוף החימום הקיים ועל ידי כך עושה את פעולתו. דּוּד אשר מותקן בו מאיץ חום יחמם את המים בכ- 20 דקות בממוצע. מחיר מאיץ החום נע בין כ- 80 ₪ לכ- 320 ₪, בהתאם לאיכותו.

מאיץ החום לדּוּד מחזיק בממוצע שלוש שנים כתוצאה משחיקה של הפלסטיק, ולאחר מכן ניתן ואף מומלץ להחליפו למאיץ חום חדש.

 

מאיץ החום כחלק נלווה לפלאנג'

באופן כללי, החלפת מאיץ החום תהיה כרוכה לרוב גם בהחלפת הפלאנג' (למעט במקרי דּוּד שוכב). הפלאנג' מכיל למעשה את כל מערכת החימום של הדּוּד, הכוללת את התרמוסטט, גוף החימום וגם את מאיץ הדּוּד. לפיכך, משתלם וכדאי להחליף את הפלאנג' במלואו אם כבר צריך לפרק אותו כדי להחליף את מאיץ החום.

 

אתם לא לבד

אם התעסקות בדודים ובגופי חשמל מרתיעה אתכם מעט, אל דאגה – את תהליך החלפת מאיץ החום מומלץ ואף רצוי לבצע על ידי איש מקצוע. טכנאי דודים מקצועי מגיע לעבודה עם נסיון ואחריות המבטיחה ביצוע יעיל ומהימן של החלפת מאיץ החום, תוך כדי הקפדה על תקני הבטיחות המחמירים והעדכניים ביותר.

 

בטיחות לפני הכל

כשאר מתעסקים עם חשמל, מים ובמיוחד בשילוב ביניהם כמו במקרה של דּוּדים, יש לוודא שאנחנו או בעל המקצוע לא נשארים חשופים לסכנת בטיחות. לשם כך, יש לסגור את ברז המים הראשי וגם את ברז הדּוּד, נוסף על השלטר החשמלי שצריך גם כן להיות כבוי.

 

אז כמה זה עולה לנו?

כפי שנאמר לפני כן, מאיץ החום עצמו אינו מהווה הוצאה כלכלית כבדה מדי. עם זאת, החלפת המאיץ תהיה כרוכה כאמור גם בהחלפת הפלאנג' כולו בדרך כלל. העלות הכוללת של החלפת הפלאנג' נעה בין כ- 450 ₪ לכ- 800 ₪, בהתאם לאיכות הפלאנג'. על עלות זאת יש להוסיף גם את עלות טכנאי הדּוּד שמבצע את ההחלפה, שתהיה כ- 200 ₪.

יש לציין כי החלפת הפלאנג' כולו חוסכת רכישה נפרדת של מאיץ חום, מכיוון שהוא כאמור כלול בפלאנג'.

דוד על הגג

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים