איך מתקינים גריל גז במרפסת?

במידה והתברכתם במרפסת צנועה ואתם חובבי מנגל משובעים, כדאי לכם להצטייד בגריל גז. גריל גז למרפסת מהווה פתרון מושלם לאלו שיש ברשותם חלל די צנוע אך לא מוכנים להתפשר על מנגל איכותי וחדשני. יחד עם זאת, ישנם מספר עקרונות ברזל שעליכם להכיר במידה ותרצו להתקין גריל גז במרפסת שלכם. לשם כך, ריכזנו עבורכם מדריך קצר להתקנת גריל גז במרפסת. 

 

גריל גז למרפסת

רגע לפני שנגיע לעקרונות ההתקנה, חשוב לדעת מה זה גריל גז למרפסת. ישנם רבים וטובים שלא מוכנים להתפשר על גריל איכותי, אבל אין להם מספיק שטח לאכלס גריל גדול. לשם כך, נוצר גריל הגז למרפסת שמתאפיין במידות קומפקטיות אך לא על חשבון היכולת לצלות בו מזון ברמה הגבוהה ביותר, כזאת שלא נופלת מגרילים האיכותיים ביותר.

 

התקנת גריל גז במרפסת – מתחילים

הדבר הראשון לו תצטרכו לדאוג הוא חיבור של גריל הגז למערכת גז. במידה ואין לכם ניסיון בעבודה עם אמצעי גז, מומלץ להסתייע באיש מקצוע שידאג לנושא הבטיחות. כשזה נוגע לגז ולאש – לא כדאי לקחת סיכונים מיותרים.

 

איך מייצרים נקודת חיבור לגז?

קיימות שתי אפשרויות נפוצות להתקנת גריל גז במרפסת:

 

  • חיבור לנקודת גז

במקרים רבים, קיימת נקודת גז במרפסת בחלק מהתכנון הראשוני של הבית. אם זה המקרה, לא תצטרכו לייצר נקודת חיבור וכל שתצטרכו לעשות זה לחבר את הגריל גז אל הנקודה הקיימת. במידה ואין לכם חיבור, תצטרכו לייצר חיבור גז חדש.

במקרה כזה, טכנאי הגז יצטרך לבצע את התהליך בהתאם למבנה הגז אצלכם בבית ולנקודות הממשק הקיימות. כמו כן, במידה והטכנאי מצרף אביזרים חדשים לשם הולכת הגז, לרבות צינורות ייעודיים, וודאו כי הוא מתקין אביזרים חדשים ולא משומשים.

 

  • חיבור לבלון גז

אפשרות נוספת היא הצבת בלון גז חיצוני במרפסת לצורך חיבורו אל גריל הגז. גם במקרה הזה יש להסתייע בטכנאי גז, כזה שידע לווסת את כמות הגז המוזרמת אל תוך הגריל באופן שישמור על בטיחות. כמו כן, חשוב לדאוג שיהיה מרחק של לפחות מספר מטרים בין הגריל לבין בלון הגז מטעמי בטיחות. באופן כללי, האופציה של בלון גז היא פחות מומלצת מבחינה בטיחותית וכן מבחינת זמינות הגז.

 

בדיקה לאחר התקנה

לאחר סיום התקנת גריל הגז וחיבורו למערכת הגז, יש לבצע בדיקת תקינות. במסגרת הבדיקה יש לוודא כי אין דליפת גז ושהגריל עובד כהלכה. בדיקה טובה תתקיים במשך 15 דקות לכל הפחות לכן וודאו שהטכנאי מבצע אותה כמו שצריך.

 

לסיכום – בטיחות לפני הכול

גריל גז למרפסת הוא הפתרון האולטימטיבי לחובבי בשר מושבעים שקיימת מגבלת מקום בביתם. לצד היתרונות המשמעותיים שגריל הגז מספק, התקנתו והשימוש בו מחייבים אתכם בזהירות מרבית, זאת כדי לשמור עליכם ועל בני ביתכם. בתאבון ובהצלחה!

גריל גז למרפסת

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים