איפה לומדים חינוך לגיל הרך?

סיימתם את חופשת הלידה והגיע הזמן לשלוח את הילד למסגרת חינוכית. מה הוא חינוך לגיל הרך ואיפה לומדים אותו?

 

הילדים שלנו הם כל העולם שלנו ותמיד נרצה להעניק להם את הטוב ביותר בכל תחום בחיים. גם כאשר מדובר בחינוך לגיל הרך הורים מחפשים את האפשרויות הכי טובות ואיכותיות שיוכלו להעניק לילד שלהם. הצורך הבסיסי הראשוני בגידול ילדים בגילאים קטנים הוא שיהיה להם מקום להיות בו ומישהו שישמור עליהם בזמן שההורים בעבודה, אפשרות טובה למילוי צורך זה הם מעונות יום לגיל הרך אשר פזורים ברחבי הארץ.

 

חינוך לגילאי ינקות

כאשר הילד עוד פעוט החינוך בשלב עוד לא עוסק בלימודי שפה וחומר מקצועי, אלא בעיקר חינוך בתחום המוטורי כדוגמת זחילה, טיפוס ובשלב מסוים גם הליכה. למרות שהפעוט עוד מאוד קטן, ניתן לשלוח אותו למסגרת חינוכית בה יקבל יהיה עטוף בצוות חינוכי. חשוב לוודא כי הצוות במקום מקצועי, רגיש ומתאים לגיל ולהתפתחות הילד שלכם.

 

מעונות יום לגיל הרך

משלב שבו הילד מעט גדל, וכבר סביר להניח שנגמל מינקות, הצורך שלו להיות קרוב להוריו כל הזמן מצטמצם וניתן לשלוח אותו למעון יום לגיל הרך, לפחות לשעות הבוקר, על מנת לאפשר להורים להתפנות לעבודתם או לעיסוקים אחרים. מעונות יום אלו מספקים לילד את כל התנאים שהוא צריך על מנת להתפתח כראוי, מאכילים אותו, משחקים איתו וגם בגילאים גדולים יותר משלבים חינוך מקצועי.

דוגמאות לחינוך לגיל הרך

  1. חוגים במגוון רב של תחומים
  2. חוגי טבע ובעלי חיים
  3. משחקים, אטרקציות והפעלות
  4. פיתוח מיומנויות בסיסיות ומתקדמות
  5. חוגי תנועה, ספורט ועיסוק באורח חיים בריא כבר מגיל קטן

באופן כללי המטרה של החינוך לגיל הרך לאפשר לילד להתפתח מבחינה קוגניטיבית ולקבל מושג ראשוני ומתקדם על העולם ומה שנעשה בו. זאת במקביל להכרות ומפגש עם ילדים מאותו הגיל בליווי והשגחה של צוות חינוכי מקצועי.

 

חינוך פרטי וציבורי

בישראל קיים חוק חינוך חובה אשר מחייב ילדים מעל גיל 3 להיות חלק ממערכת החינוך ובהתאם מספקת המדינה את המסגרות החינוכיות הללו בחינם תוך שהן ברמה מספקת ובפיקוח של משרד החינוך. הורים יכולים להחליט לשלוח את הילדים למסגרות חינוכיות פרטיות, ולשלם כסף בעבור במסגרת. בשל כך שמסגרת פרטית מקבלת מימון נוסף מהורי הילדים, היא אמורה לספק חינוך ואמצעים איכותיים יותר לילדי המסגרת.

 

חינוך לגיל הרך החל מגיל 3 הוא חובה ועל כן לומדים אותו במסגרות חינוכיות ציבוריות או פרטיות. המדינה מספקת, כחלק מהחוק, מסגרות בחינם בכל רחבי הארץ, אך ניתן לשלוח את הילדים דווקא למעונות וגנים פרטיים. כאשר הילדים טרם הגיעו לגיל 3 הם אינם תחת החוק ועל כן החינוך שלהם יהיה בעיקר במשפחתונים ובמסגרות המותאמות לגילאים קטנים אלו.

ילדים

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים