גוף ונפש: למדו מהם היתרונות של פילאטיס

אימוני הפילאטיס הפכו להיות חלק בלתי נפרד מחייהם של נשים וגברים רבים. אלה מכירים מקרוב ביתרונות שבאים לידי ביטוי מהתרגול התדיר של השיטה. מדריך זה עולה לאתר, כדי להעלות את המודעות לנושא ולהציג בפני כל דורש את היתרונות הגופניים והנפשיים שנובעים מאימונים אלה. הישארו כאן ותגלו את כל המידע שיעשה לכם חשק לעלות על המזרן.

 

נעים מאוד – פילאטיס

כדאי שתכירו תחילה את 2 סוגי התרגול הנפוצים שהומצאו על ידי ג'וזף פילאטיס:

  1. פילאטיס מכשירים: מדובר בתרגול שמתבצעת על גבי מיטה שטוחה שמחליקה קדימה ואחורה. זו מאפשרת לבצע מגוון רחב של תרגילים שיתרונותיהם יוצגו בהמשך
  2. פילאטיס מזרן: הכוונה לתרגול שמורכב מ – 34 תרגילים שונים, אלה מתבצעים על גבי מזרן שמונח על הרצפה. התרגילים הללו צריכים להתבצע באופן מדויק, כדי שניתן יהיה ליהנות מיתרונותיהם הרבים

פילאטיס

יתרון ראשון – מוביל יציבות ומנח גוף נכון

רבים מאתנו מסתובבים עם גב שפוף או כתפיים נפולות, מבלי שאנחנו בכלל מודעים לכך. הפילאטיס נועד במיוחד בשביל מצבים כאלה. שכן, הוא מאפשר למתוח וליישר את שרירי הגוף. תרגול תדיר של פילאטיס יכול להחזיר את מנח הגוף למצבו הטבעי. שכן, התרגילים מאזנים את השלד.

נדגיש שיש יתרונות רבים לעמידה במנח גוף נכון, כאשר הבולט שבהם נוגע להפחתת הסיכון לפציעות מורכבות. נשים וגברים שמתרגלים פילאטיס באופן קבוע יודעים שעליהם להתבונן במראה במהלך התרגול, כדי שיתאפשר להם לבחון את תנועות הגוף. אם תרצו ליהנות מיתרון משמעותי זה, תוכלו להיכנס לאתר fitcenter שמרכז מגוון רחב של אימונים.

 

יתרון שני – גמישות

כל אחד רוצה שיהיה לו גוף גמיש שיאפשר תנועה זורמת, ללא התנגדות. תוצאה זו יכולה לבוא לידי ביטוי לאחר תרגול קבוע של פילאטיס שמתבצע על גבי מזרן או מכשיר. שכן, ישנה עבודה רבה על מתיחות דינאמיות. אלה מאפשרות להגמיש את השרירים שעובדים בצורה נכונה. ניתן להבין מכך שהתוצאה הסופית של תרחיש זה היא זרימה מיטבית של הדם שמעניק לגוף שלנו אנרגיה.

 

יתרון שלישי – הפחתת לחץ

סביר להניח ששמעתם לא פעם את המשפט: "נפש בריאה בגוף בריא". אם כך, כדאי שתדעו שהוא נכון במיוחד עבור אנשים שמתרגלים פילאטיס. שכן, התרגול משחרר אנדרופינים שיוצרים תודעה נינוחה בגוף ובנפש. מתרגלי פילאטיס יוכלו להעיד שהתוצאה החיוביות הזו משפיעה לא רק על שעות הערות, אלא גם על שעות השינה. כך שתרגול קבוע יכול לשפר את איכות השינה שלכם באופן ניכר.

 

לסיכום

יודעי דבר מתרגלים פילאטיס על בסיס קבוע, מתוך היכרות עם התוצאות שמיטיבות עם הגוף והנפש. כעת אתם מכירים יתרונות השונים, כך שנותר לכם רק להירשם לתרגול ולהרגיש את השינוי. אתם מוזמנים להעביר את המידע הלאה לחברים, קרובי משפחה או מכרים שזקוקים לשינוי באורח חייהם.

גוף ונפש

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים