השפעת השינה שלנו על הלמידה

החלטתם שגם אתם, כמו לא מעט אנשים אחרים, רוצים להיות סטודנטים השנה? אם כך, טבעי שתרצו לעשות כל מה שאתם יכולים כדי להגדיל את הסיכויים שלכם לעשות את זה על הצד הטוב ביותר. לכן, אם חשבתם לרגע שאתם יכולים לזלזל בשינה שלכם, להביא את הגוף שלכם אל הקצה ולהמשיך את אורח החיים שלכם כפי שהוא היה עד עכשיו, כדאי שתדעו שזה לא מדויק. מחקרים מראים שיש קשר ישיר והדוק בין השינה ובין יכולת הלמידה שלנו ולכן חשוב מאוד שתקפידו על העניין הזה. אומנם כולנו מכירים את הסיפורים על אותם סטודנטים שלא ישנים לפני המבחנים בניסיון ללמוד עוד ועוד חומר, אך האמת היא, שזו לא למידה יעילה ועדיף להימנע ממנה.

אישה ישנה ופרח

כמה אתם באמת צריכים לישון?

זו שאלה חשובה שתמיד חוזרת על עצמה, ולא רק בקרב סטודנטים, אך האמת היא, שאין לה תשובה אחת נכונה. זה עניין מאוד אינדיבידואלי, כי עובדה היא שיש אנשים שזקוקים רק לשש שעות שינה לעומת אנשים אחרים שלא יוכלו לתפקד עם פחות משמונה שעות שינה. לכן חשוב כל כך להכיר את עצמכם, לבחון איך אתם מתנהגים בכל מצב ולהבין האם הלמידה שלכם באותה רמת יעילות גם אם ישנתם פחות. מהר מאוד תגלו שאתם לא שונים מאחרים, ואם עד היום יכולתם לתפקד לפעמים גם עם 4 שעות שינה, הרי שבמסגרת הלימודים זה לא אפשרי.

שלבו פעילות גופנית להגברת יכולת הריכוז

עוד טיפ קטן שנוכל לתת לכם ושיוכל להשפיע בצורה משמעותית ביותר על יכולות הלמידה שלכם, זה לעסוק גם בפעילות גופנית. אומנם זה נכון שצריך להקדיש לכך זמן, זמן שלכאורה יורד משעות הלימוד שלכם, אך מצד שני, פעילות גופנית גם מזרימה את הדם בגוף. בצורה כזאת תרגישו הרבה יותר רעננים ואתם תראו שגם יכולת הריכוז שלכם תשתפר. אם לכל הטיפים הללו תוסיפו גם את האכילה הנכונה וגם את היכולת לנהל נכון את הזמן שלכם – סביר להניח שתצליחו בלימודים, ובגדול! אומנם זה נכון שמשמעות הדברים היא שיהיה עליכם לוותר מידי פעם על בילוי עם חברים, אך מצד שני, זה בהחלט יאפשר לכם להשקיע בלימודים. ההיגיון אומר שאם כבר נרשמתם ללימודים ואם כבר הפכתם להיות סטודנטים, עדיף לעשות כל מה שאתם יכולים כדי להצליח, וזה כולל גם שינה. הגיע הזמן להבין: שינה זה לא בזבוז זמן וזה בהחלט מה שיקבע האם תצליחו במשימה שלקחת על עצמכם או לא.

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים