האם יש הבדל בין חבילת טלוויזיה בסיסית לחבילה מורחבת?

כמעט כל מפעילות הטלוויזיה מציעות היום מספר מסלולים וחבילות, כאשר לרוב החלוקה היא בין החבילה ה"בסיסית" לבין חבילה מורחבת.

מה באמת ההבדלים בתכנים, האם המחיר היקר יותר מצדיק את עצמו, ולמי בעצם כדאי לרכוש חבילה מורחבת ולא להסתפק בחבילה הבסיסית?

 

ההבדל בין חבילה בסיסית לחבילה מורחבת

ההבדל הראשון בין מסלולי החבילות הוא נפח וכמות הערוצים. כמה ההבדל משמעותי? התשובה לשאלה הזו קשה מאחר והיא עשויה להשתנות בין חברות הטלוויזיה השונות. בכדי להמחיש את ההבדל בכל זאת, ניקח כדוגמה את המסלולים השונים ביס. באופן כללי ניתן להסתמך על הדגמה זו כדי להבין את המצב גם בחברות אחרות.

בחבילה הבסיסית של יס, תקבלו מגוון של ערוצי ספורט (כמו ONE וספורט 5), סרטים, סדרות, ילדים ונוער, בידור ואירוח, חדשות ואקטואליה, מדע, מוזיקה ושפות זרות. למעשה עבור רוב הצרכנים החבילה הבסיסית עשויה להספיק בהחלט.

בחבילת הפרמיום של יס תקבלו גישה נוספת גם לערוצים לילדים כמו ערוץ בייבי, ג'וניור, הופ ילדות ישראלית, דיסני ג'וניור, ניק ג'וניור, ערוצי תרבות כמו, Lifetime בית+, ויוה+, ערוץ הבריאות וערוץ האוכל.

כך או כך, תוכלו לקבל גישה גם לערוצי הVOD מהטלוויזיה או מהסלולר דרך שירות YES GO, שניתן לומר שקיימות לו מקבילות גם בחברות אחרות.

בנוסף למסלול המורחב הרגיל, כמעט תמיד קיימים גם מסלולי פרמיום מורחבים נוספים כמו חבילת ערוצי ספורט מורחבת שמעניקה גישה לערוצי ספורט שלא כלולים בחבילה הבסיסית כמו ספורט 5 גולד או ערוצי הספורט 1-4.

 

מסלולי החבילות בנטפליקס

היוצאת מן הכלל בעניין זה היא דווקא נטפליקס, שהתכנים אותם היא מציעה לא משתנים בין החבילות השונות. ההבדל בין חבילה סטנדרטית לחבילת פרימיום מורחבת נמצא באיכות הצפייה, כאשר הצופים בחבילת הפרימיום יכולים להנות מאיכות של Ultra HD בעוד הצופים בחבילה הבסיסית יותר יאלצו להסתפק באיכות הרגילה (SD). הבדל נוסף בין החבילה הבסיסית לפרימיום הוא בכמות המסכים שניתן לצפות בהם בו זמנית, כאשר בחבילה הבסיסית תוכלו לראות דרך מסך אחד בלבד ואילו בחבילת הפרימיום תהנו משימוש בעד ארבעה מסכים במקביל.

 

ההבדל במחיר בין החבילות

אז מה ההבדל במחיר בין החבילות?

מחירם של החבילות הבסיסיות משתנה בין החברות השונות ובהתאם למבצעים הזמינים, כשבאופן כללי מחירם של החבילות הבסיסיות הינו כ60-70 ש"ח עבור החודשים הראשונים, ולאחר מכן עולה ל160 ש"ח בערך.

מחירם של החבילות המורחבות נע באופן דומה בין 180 ש"ח בערך (משתנה בין החברות) עבור החודשים הראשונים, ולאחר מכן עולה למחיר משוער של 300 ש"ח.

עבור חבילת פרימיום נקודתית כמו חבילת ערוצי ספורט מורחבת, תשלמו קרוב ל60 ש"ח נוספים בחודש, גם כאן בתלוי לחברות השונות ולחבילת הפרימיום המדוברת.

למחירי נטפליקס לחצו כאן.

 

מחשב נייד

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים