כמה זמן לוקח להיות אמן חושים מקצועי?

כדי להפוך לאמן חושים מקצועי לא רק צריך כישרון ועמידה בפני קהל, אלא גם ללמוד את רזי המקצוע ולהתנסות בו על חברים, משפחה או בתור שוליה לאמן חושים מקצועי. כל זה לוקח זמן. המאמר יפרט כמה זמן לוקח להפוך לאמן חושים מקצועי.

 

איפה לומדים אמנות חושים?

להיות אמן חושים אומנם דורש כישרון, אך לא הכל בא באופן טבעי. זהו אינו כישרון מולד אלא אימון של שנים ושקידה על כל מה שאמן חושים עוסק בו. מדובר על יכולות של ניבוי העתיד, טלפתיה, טלקינזיס (הזזת חפצים), זריזות ידיים, הפנוט, קריאת מחשבות, קריאת שפת גוף ועוד.

העבודה דורשת קריאה של חומר עיוני, צפייה בסרטונים של מנטליסטים וכמובן אימון. מי שרוצה באמת להפוך לאמן חושים מקצועי צריך למצוא מאמן מנטור בעל מוניטין שילמד אותו את הטכניקות והשיטות השונות. גם אם האימונים עולים כסף הם שווים כי לאחר שמתמקצעים ניתן להופיע ולקבל את ההשקעה חזרה ואף להרוויח.

 

כמה זמן לוקח להפוך לאמן חושים מקצועי?

לכל אדם הלומד אומנות חושים הזמן של הלמידה הוא אינדיבידואלי. ישנם אנשים שיתפסו מהר יותר את השיטות והטריקים וכאלו שייקח להם יותר זמן. לכן לא ניתן לשים אצבע על זמן הלמידה אך בוודאות זה לוקח מספר שנים. הזמן של האימונים הוא המשמעותי ביותר מאחר שיכולים להיות בקיאים בחומר התיאורטי אך במעשי פחות. חוץ מזה צריך ללמוד לעמוד בפני קהל ולדעת לשווק את המופע בצורה מקצועית עם אתר אינטרנט, סוכן ויחסי ציבור טובים.

 

ללמוד להצחיק את הקהל

מעבר ללימוד של רזי המקצוע צריך ללמוד כיצד מרתקים את הקהל, מסעירים ומצחיקים אותו. מי שבא למופע של אמן החושים רוצה אומנם להיות מאותגר אך גם לצחוק ולפרוק מתחים. אמן החושים צריך להיות ממוקד, שנון, לדעת לאלתר, לזהות את הרגשות של הקהל, להלהיב אותו ולהכניס למופע גם הומור. שילוב ההומור צריך להיות בהתאם להרכב הקהל.

אם מדובר על קהל דתי או על ילדים חשוב לא להכניס בדיחות גסות שיכולות להביך את הקהל. הבדיחות צריכות להיות מותאמות גיל ואופי. לכן ישנם אמני חושים שלפני המופע שלהם מסתובבים בין הקהל כדי להתרשם ממנו ולאסוף מידע שיעזור להם להכיר את הקהל ולשלב אותו במופע. דרך נוספת היא לקבל מידע על הקהל מבעל האירוע ולהיות מוכנים בהתאם.

 

האם צריך ללמוד פסיכולוגיה כדי להפוך לאמן חושים מקצועי?

לסיכום, לא צריך להיות פסיכולוגים כדי להפוך לאמן חושים אך מומלץ לקרוא ספרי פסיכולוגיה ולהכיר את נפש האדם, שפת הגוף, ג'סטות וכל מה שמשודר מתוך הנפש החוצה. מדובר על ידע בתחום הרגשי על מנת שיהיה ניתן במופע לשנות עמדות ומחשבות של אנשים. חוץ מזה צריך לאמן את הזיכרון והאינטואיציות בשיטות מקצועיות.

אמן חושים

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים