כמה מרוויח חשב השכר?

חשב השכר הוא תחום שאפשר להיכנס אליו יחסית בקלות ולזכות במשכורות גבוהות בהרבה מהממוצע. מה תפקידו של חשב השכר? כיצד ניתן להפוך לאחד כזה? וכמה חשבי שכר מרוויחים? הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על חשבי שכר.

 

מהו חשב שכר?

כל חברה צריכה להחזיק חשב שכר על מנת שהוא יוכל לטפל במשכורותיהם של מגוון העובדים בארגון. חשב השכר למעשה לוקח חלק באגף הנהלת החשבונות של החברה ובפרט מתעסק בשכרם של העובדים – אילו מיסים יש להכיל על המשכורת, באילו תשלומים החברה חייבת ועוד.

חשב שכר להרוויח

איך הופכים להיות חשב שכר?

על מנת להפוך להיות חשב שכר יש להיות בקיא בכל החוקים והתקנות החלות על העסקת עובדים ושכרם ולכן יש לעבור מבחני חשכה של לשכת רואי החשבון. על מנת לעבור את מבחני הלשכה יש ללמוד לא מעט חומר ממגוון תחומי ראיית החשבון וכדאי מאוד להיעזר קורס חשבי שכר ממוקד ומקצועי שיסייע לכם במעבר הבחינות.

 

מה קובע את גובה השכר?

כאמור, חשבי שכר נדרשים כמעט בכל חברה ובכל מגזר. השכר יכול להשתנות בהתאם לוותק ולניסיון של חשב השכר או בהתאם למגזר בו הוא עובד – חשבי שכר בהייטק עשויים להרוויח יותר מחשבי שכר במגזר השלישי. כדאי להגיע עם ההשכלה הדרושה שתוכל סייע לכם להתחיל בשכר גבוה מומלץ ללמוד קורס חשבי שכר המכללה למיסים ולחשבונאות.

חשב שכר להרוויח

מהו האופק התעסוקתי?

פעמים רבות חשבי שכר יתחילו כעוזרי חשב בארגון בו הם עובדים ולאחר מכן יוכלו להתקדם להיות חשבי שכר ראשיים. בקצה האופק התעסוקתי, לאחר שנים רבות של ניסיון ניתן להפוך לחשבי שכר בכירים האחראים על ניהול כל תחום השכר בחברה. תחומי האחריות של חשבי שכר בכירים מגוונים יותר והם אחראיים על שלל נושאים כלכליים ומנהלתיים של החברה בה הם עובדים.

 

בתכלס, כמה מרוויחים?

השכר של עוזר חשב מתחיל יכול לנוע סביב ה9000-10000 שקלים בחודש. לאחר כמה שנות ניסיון ניתן להתקדם לתפקידים בכירים יותר אך גם אם לא תתקדמו השכר יעלה בעקבות הוותק והניסיון שצברתם לסביבות 10000 עד 15000 שקלים בחודש. חשב שכר מתחיל ירוויח בין 10000 ל-15000 שקל ולאחר כמה שנות ניסיון שכרו יכול להגיע ל-20000 שקל ואפילו למעלה מכך.

במשרות חשב שכר בכיר ודרגים ניהוליים השכר מטפס אף יותר – חשב שכיר בכיר ישתכר בין 20000 ל-25000. כאמור במגזר ההייטק הסכומים יהיו גבוהים יותר וכן התנאים הנלווים למשרה.

 

סיכום

לא משנה אם מדובר בהייטק או מגזר ציבורי, חשב השכר הוא מקצוע שצריכים להעסיק בכל ארגון. ניתן להתחיל את הקריירה כחשב שכר ולאט לאט לעלות בדרגות הניהוליות וכן בשכר. השכר יכול להשתנות בהתאם לוותק השכלה או ניסיון אך הוא נע בין 9000-15000 שקל במשרות ההתחלתית ובין 17000-25000 שקל בשרות הבכירות.

חשב שכר להרוויח

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים