כסא תלמיד – התאמה לצרכי התלמיד

מעצבים את כיתת הלימוד ומתלבטים איזה כסא תלמיד להביא? אנחנו כאן לעזור.

בחירת כסא תלמיד היא דבר קריטי שיכול להשפיע על כל מהלך הלמידה של הכיתה, ולכן יש לייחס לה חשיבות רבה.

נפרט כאן על גורמים שונים שיש להתחשב בהם כדי להתאים את הכסא לצרכי התלמידים.

 

למה הריהוט חשוב?

לריהוט בכיתת הלימוד יש חלק אינטגרלי ביצירת סביבת לימוד מוצלחת ונעימה, הן לתלמידים והן למורים. ריהוט נוח שמעוצב על מנת לתמוך בתלמיד ולקדם את הלמידה שלו יוצר אווירת למידה, שהינה חשובה ביותר. בין אם אתם מעצבים כיתת לימוד לבית ספר יסודי, לתיכון, לאוניברסיטה או עבור עובדים במשרד, הריהוט שתבחרו ישפיע באופן ישיר על הצלחת היושבים בו.

 

ארגונומיה

אל תתבלבלו עם אגרונומיה שהיא תורת החקלאות, ארגונומיה היא מדע העוסק ביחסי הגומלין בין האדם לסביבה ועוסק בעיצוב מוצרים, תוכנות וסביבות עבודה שיתאימו לבני אדם המשתמשים בהם.

בעבר, הדעה הרווחת הייתה כי יותר מדי תנועתיות בעת הישיבה בסביבת לימוד מורידה את הריכוז בקרב התלמידים. מחקרים בתחום כיום מראים כי לספק גמישות או יכולת התנדנדות בתוך הריהוט של כיתת הלימוד יכול להגביר את הקשב והריכוז, וכך את יכולת קליטת המידע.

 

גמישות עבור הנוחות

תלמידים נמצאים בטווח גילאים רחב, כמו גם במבני גוף שונים, כך שכסא התלמיד צריך להתאים לסוגים השונים של התלמידים. יש לוודא כי כסאות התלמיד שתבחרו יהיו בעלי גמישות, ויוכלו להתאים למגוון סוגי התלמידים. אין דבר גרוע יותר עבור תלמיד שמבנה גופו גדול יחסית, מאשר כסא שאינו מתאים לו. בסיטואציה כזו אין סיכוי שיצליח התלמיד ללמוד בצורה טובה ונעימה.

כאשר אתם רוכשים את הכסא בדקו את טווח הגובה והמשקל להם הוא מתאים, וודאו כי זהו אכן הטווח של התלמידים שלכם. כך תמנעו אכזבות וסיטואציות לא נעימות בכיתת הלימוד.

 

צבעי הכסא

גם הצבעים של כסאות התלמיד יכולים להשפיע רבות על האווירה בכיתת הלימוד. אם אתם מחפשים צבע שיעזור להרגיע את התלמידים שלכם, כחול יכול להתאים. אם אתם מחפשים צבעים שיהפכו את התלמידים ליותר אנרגטיים ופעלתניים, ירוק יעשה את העבודה. הצבע סגול, לעומת זאת, מגרה את החלק היצירתי של המוח.

 

עמידות הכסא

בכל סביבת לימוד, על הכסאות להיות עמידים ועוצמתיים. הכסאות הללו עוברים דברים רבים, והמון תלמידים צפויים לשבת עליהם לאורך כל השנים הבאות. עדיף שלא להתפשר על כסא זול יחסית, אך שהינו פחות חזק, וייתכן שלא יחזיק לאורך זמן. בדקו כי הכסא הוא בעל בסיס מתכת חזק, ובעל משענת ומושב מחומר שניתן לסמוך כי לא יישבר בקלות.

לסיכום, אנו ממליצים לכם לקחת את הבחירה של כסא התלמיד ברצינות. זוהי בחירה שיכולה להשפיע על כל חוויית הלמידה של התלמידים, ולשפר אותה משמעותית.

 

כסאות במגוון צבעים

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים