מה צריך ללמוד כדי להפוך לסקיפר

אם אתם אנשים שאוהבים את הים ואם מה שאתם באמת רוצים זה לדעת להשיט יאכטות, למה שלא תלמדו את הנושא הזה ברצינות? כדי להשיט יאכטה צריך להוציא בימינו רישיון ולהיות סקיפר, כך שאם זה החלוף שלכם, הגיע הזמן שתעשו מספר צעדים כדי להגשים אותו.

 

איזה רישיון סקיפר תרצו להוציא?

עוד לפני שנדבר על האפשרות של קורס סקיפרים בלו-ווייב נדבר על העובדה שיש סוגים שונים של רישיונות שייט, ממש כפי שקורה בעולם הטייס. כך למשל, הקורס הבסיסי של משיט 30 ייתן לכם את האפשרות להשיט יאכטה בתוך גבולות ישראל. מה שכן, אם תעמדו בכל התנאים והדרישות, בהמשך הדרך תוכלו לקבל גם רישיון משיט 60 שמאפשר להשיט יאכטות גם מחוץ לגבולות הארץ שלנו. חשוב לדעת: שתי התעודות האלה מאפשרות לכם להשיט אך ורק למטרות פנאי. לעומת זאת, משיט 40 זו כבר תעודה אחרת שמאפשרת לכם להשיט יאכטה למטרות מסחריות, אך חשוב לדעת שבמקרה זה יש צורך לעבור לא מעט מבחנים, הכשרות וקורסים.

 

איזה קורס כדאי לעשות?

על מנת שתוכלו להחליט איזה קורס סקיפר מתאים לכם יותר, כדאי שתחליטו תחילה מה המטרה שלכם. האם אתם רוצים לקחת יאכטה בסופי השבוע ולהשיט אותה בתוך גבולות הארץ להנאתכם עם בני המשפחה? או שאולי אתם מחפשים היום את הקריירה הבאה שלכם? אם תדעו לומר מה המטרה שלכם, יהיה לכם הרבה יותר קל לבחור איזה קורס סקיפר אתם רוצים לעשות. כמו כן, חשוב לדעת שבדרך כלל צריך לעשות קורסים שונים ולעבור שלב אחר שלב עד שמגיעים לדרגות הגבוהות יותר של משיטים בעלי רישיונות שונים. לכן, אם אתם חושבים על התחום הזה בתור מקצוע לחיים, רצוי שתתחילו ללמוד עוד היום, כי חבל על כל רגע שעובר.

 

איפה כדאי לעשות קורס סקיפר?

החלטתם שאתם רוצים לעשות קורס סקיפר בסיסי להנאתכם? אם כך, אנחנו יכולים להבין מדוע אתם מתלבטים ומדוע אתם מחפשים את הקורס הטוב ביותר. האמת היא שיש היום לא מעט מקומות בישראל שבהם אפשר ללמוד את התחום הזה ולכן יש טעם לעצור לרגע ולראות באיזה קורס אתם בוחרים. ההיגיון אומר שאם אתם כבר משקיעים בעניין הזה, עדיף יהיה לבחור קורס מקיף, רציני וכזה שאנשים אחרים שעשו אותו ממליצים עליו בחום. לכן רצוי שתעשו מחקר קצר באינטרנט, כי כך תוכלו לקרוא לא מעט חוות דעת על הקורסים השונים. בנוסף, סביר להניח שגם עבורכם, כמו עבור רוב האנשים, נושא העלויות יכול להיות מהותי. לכן כדאי לברר מראש כמה עולים קורסים כאלה במספר בתי ספר לשייט, כי לא תמיד כדאי יהיה לבחור את הקורס הכי יקר שיש. אתם תראו שכבר מהפעם הראשונה שבה תשיטו את היאכטה שלכם לבד תרגישו הנאה גדולה ואין ספק שבעתיד תרצו לעשות קורסי-המשך לצורך קבלת רישיונות שייט נוספים.

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים