איך ניתן להתחיל תהליך גיור

הגיור בישראל

בשנים האחרונות, בעקבות גלי העלייה הרבים, בעיקר ממדינות ברית המועצות לשעבר, ובעקבות חקיקתו של חוק השבות, נוצרה תופעה ייחודית במדינת ישראל. במדינה קיים מספר רב של אזרחים, שמרגישים שייכות מלאה למדינת ישראל, מתגייסים לצבא, חוגגים את החגים הלאומיים ואף הדתיים של המדינה, ורואים את עצמם כשווים ביהדותם לכל שאר אזרחי המדינה.

אומנם לרובם קיים קשר משפחתי מסוים ליהדות, דוגמת אבא או סבא יהודי. אך הם אינם מוגדרים כיהודים על פי ההלכה, שכן על פי ההלכה רק מי שאמו יהודייה מוגדר כיהודי.

כתוצאה ממצב זה, הוקמו בארץ מוסדות גיור שונים, המתעסקים בגיורם של אותם אזרחים המעוניינים בכך. חשוב לציין, כי היהדות ההלכתית לא מעוניינת לשכנע אנשים להתגייר, אלא תסייע ככל הניתן במידה ואדם קיבל את ההחלטה להתגייר בלב שלם.

תהליך הגיור הוא תהליך מורכב ומלא במשימות, למידה, שאלות והחלטות. תהליך שמבחוץ לעיתים נראה כבלתי עביר, אך חשוב לדעת כי מוסדות הגיור הממלכתיים השונים, מלווים ומסייעים בצורה הטובה ביותר לגרים לעבור את התהליך המורכב והיפה הזה, ויעידו על כך הבוגרים הרבים והמרוצים של תכניות הגיור השונות.

ננסה להציג בפניכם כעת, את הדרכים השונות במדינת ישראל, בהן ניתן להתחיל בתהליך הגיור.

 

הדרכים השונות להתחלת התהליך

הגיור הצבאי

בצה"ל, קיימת יחידה שלמה, שכל תפקידה הוא להעביר את המעוניינים בכך מקרב המתגייסים והמשרתים בסדיר ובקבע, תהלך גיור משמעותי ובליווי אישי צמוד. התהליך מתחיל בכנס אליו מזומנים חיילים שאינם יהודים על פי ההלכה, ולאחר שהם מקבלים את ההחלטה להתחיל את התהליך, הם מקבלים זימון מתוך היחידות שלהם או עוד לפני תחילת הטירונות, ומשובצים  באחד מבסיסי היחידה ברחבי הארץ.

בנתי"ב, הם עוברים תהליך של למידה, הכרת היסטוריה של העם היהודי, הכרות בסיסית עם המצוות והיהדות ההלכתית, ובסופו של דבר המעוניינים לסיים את התהליך עוברים סמינרים יחודיים ומגיעים בסופו של דבר לבית הדין.

 

הגיור האזרחי

במקביל לגיור הצבאי, קיימים בארץ מספר רב של אולפני גיור אזרחיים, אותם מפעילה רשת "עמי אולפני גיור". הקורסים מועברים במתכונת נוחה מאוד, של לימודי ערב, הנפרשים על פני תקופה של כשנה, במפגשים של פעם או פעמיים בשבוע. כך, שהמתגייר יוכל להמשיך לנהל את חייו במקביל לתהליך. את השיעורים באולפנים מעבירים המורים המקצועיים ביותר, שעוטפים את המתגיירים בחום, אהבה ועזרה טכנית ורגשית בעת הצורך. על מנת להתחיל בתהליך כזה, יש ליצור קשר באמצעות האתר של רשת "עמי" או באמצעות שיחת טלפון, עם נציגי המכון, שיפנו את המתגייר לאולפן הגיור הקרוב אליו, ויציגו בפניו את מועד תחילת הקורס הקרוב.

לסיכום, על מנת לעבור גיור בישראל, ישנן דרכים פשוטות ונוחות, באמצעותן ניתן יהיה להגיע לבית הדין בצורה הטובה ביותר.

 

איש מתפלל

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים