לימודים באיטליה

רובנו מכירים את איטליה בזכות היותה אחד מיעדי התיירות הפופולאריים והאהובים ביותר על התייר הישראלי ותיירים מרחבי העולם כולו. מדובר ביעד בו כל אחד יוכל להרכיב לעצמו את החופשה המושלמת, בין אם מדובר בנופש אורבני קצרצר או טיול ארוך בין עיירות וכפרים ציוריים.

באיטליה תוכלו לטייל בגפכם, עם בני זוג אהובים או בחיק המשפחה כולה, לרבות ילדים קטנים, ולהנות משפע של אטרקציות להנאת כולם – מוזיאונים, אתרי מורשת ותרבות, פארקי שעשועים ומים, נופים קסומים ותצפיות מרהיבות, מסעדות עם אוכל מצוין, יין משובח, מרכזי קניות, שווקים וגם סתם שוטטות בין רחובות וסמטאות עם היסטוריה מרתקת.

היות שיש בה הכל מהכל, לא תופתעו לשמוע כי איטליה היא לא רק מוקד תיירות מוצלח, אלא מהווה גם את אחד היעדים האהובים ביותר על אלו המחפשים ללמוד בניכר, בין אם לימודים לתואר ובין אם לימודי תעודה.

ואכן, באיטליה מסיימים את לימודים אלפי סטודנטים מרחבי העולם כולו מדי שנה וזוכים לתעודת לימודים נחשבת איתה יוכלו להתקבל לעבודה במדינות המוצא שלהם או ברחבי העולם, אם כי לעתים נדרשים מבחנים מקומיים נוספים.

 

דברים שכדאי לדעת על לימודים באיטליה

  • הלימודים באיטליה נחשבים מבין הטובים ביותר באירופה וחלקם אף מהמובילים בעולם. בכלל זה נכללים גם מוסדות הלימוד שאינם אוניברסיטאות וסך הכל באיטליה ישנם למעלה מ-90 מוסדות אקדמים (אוניברסיטאות פרטיות, אוניברסיטאות ציבוריות ומכללות) בהם ניתן ללמוד לתואר ראשון, שני או שלישי וחלקן מציעות גם לימודי תעודה במגוון חוגים ומקצועות.
  • שכר הלימוד השנתי הממוצע הינו כשליש ועד מחצית משכר הלימוד האוניברסיטאי השנתי בישראל.
  • תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון באיטליה הם מבחן פסיכומטרי בציון שאינו גבוה (לעתים מעל 400), תעודת בגרות מלאה ומבחן מתאים במקצוע הלימוד המבוקש.
  • החוגים העיקריים אותם לומדים מי שאינם תושבי המדינה הם רפואה (כללית, שיניים, רפואה וטרינרית ופיזיותרפיה), עיצוב (לרבות עיצוב פנים ועיצוב אופנה), אדריכלות והנדסה (אזרחית, מחשבים ומכונות). חוגים נוספים שניתן ללמוד הם יחסים בינלאומיים, מדעי המחשב, בישול וייננות.
  • מרבית התארים באיטליה הינם בשפה האיטלקית אך בשנים האחרונות נפתחו חוגים רבים גם בשפה האנגלית. משך התואר, הרמה ושכר הלימוד זהים אך תנאי הקבלה ללימודים בשפה האיטלקית קלים יותר בשל סיבות של ביקוש והיצע.
  • ככלל משך הלימודים לתואר ראשון הינו 3 שנים, לימודי תואר שני נמשכים שנתיים ולימודי רפואה (כללית, שיניים ובעלי חיים) אורכים 6 שנים.

 

חלק ממי שהגיעו לאיטליה על מנת לרכוש מקצוע מבוקש, היגרו בסופו של דבר לארץ המגף והשתלבו שם במערך העבודה. מי מהסטודנטים שלמדו באיטליה וחזרו לארץ מספרים על לימודים מאתגרים אך מעניינים, לצד סטודנטים מרחבי העולם כולו והכרת התרבות האיטלקית כפי שאף תייר לא הכיר לפני כן.

מדובר בלימודים המשלבים חוויה חד פעמית של מגורים בארץ אחרת, רכישת חברים מרחבי העולם, טיולי יום באחת המדינות היפהפיות באירופה ובסופו של דבר קבלת תואר נחשק ממיטב מוסדות הלימוד באירופה ובמחצית מהסכום אותו היו נדרשים להוציא על לימודים דומים בישראל.

אם לימודים גבוהים מעניינים אתכם והייתם רוצים לחוות אותם בדרך קצת פחות שגרתית, איטליה מחכה לכם.

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים