לימודי קונדיטוריה – להשיג מקצוע שהוא גם אהבה

ניתן לומר שבשנים האחרונות תחום הקולינריה עובר סוג של מהפך, ואף חוויה מתקנת.

בעשור האחרון חל שינוי מהותי בקולינריה, הן הישראלית והן הגלובלית, וכיום הקונדיטורים הפכו למקצוענים בתחומם, וזה מתבטא בהתפתחות הבלתי פוסקת

בתחום, ובביקוש ההולך וגדל בקרב אנשים להצטרף ולעסוק בתחום בעצמם.

כיום תחום הקולינריה חשוף עבורנו הרבה יותר, זה ניכר בעיקר בתוכניות הבישול והאפייה שמופיעות על מסך הטלוויזיה שלנו כמה וכמה פעמים בשבוע.זה כבר לא סוד, שקונדיטוריה זה מקצוע של ממש, שמשלב ידע נרחב בתחום האפייה וכן ביצוע והכנת קינוחים מסובכים למדי.

בנוסף, חומרי הגלם הפכו איכותיים יותר בשנים האחרונות, מה שמקל על אופים חובבים וביתיים להתנסות יותר ויותר באפייה ביתית. אולם, מי שרוצה להפוך זאת למקצוע – כדאי שידע שיש להעמיק את הידע ע"י הירשמה לתחום לימודי קונדיטוריה, כמו בכל מקצוע אחר, אם ברצונך להיות טוב בתחום, עלייך להתמקצע.

 

למי הלימודים מתאימים?

בשונה מבישול, ישנם אנשים רבים אשר נרתעים מתחום האפייה באופן גורף. יכול להיות שבתחום הבישול הם דווקא חשים ביטחון, וניגשים להכין תבשילים מסובכים, פשטידות וסושי ( וכדומה ) מבלי לחשוב פעמיים. אולם, כשזה מגיע לאפייה ולקינוחים, הם מעדיפים לרכוש קינוח קנוי ולהימנע מלנסות ולהכין זאת בעצמם.

לימודי קונדיטוריה בהחלט יכולים להוות פתרון מעולה לאותם האנשים, מכיוון שמדובר דווקא בלימודים די פשוטים ולא סיזיפיים, ישנם קורסים בשעות הערב אשר כוללים מפגש או שני מפגשים בשבוע לכל היותר, כך שזה יכול להתאים לכל אחד.

בניגוד לבעלי הרתיעה מתחום הקונדיטוריה, ישנם את אלו שנועדו להתעסק בתחום, בידיעה מוחלטת. ישנם אנשים רבים אשר יעידו על עצמם כי הם " אנשים של מתוק " ויימשכו לתחום באופן אינטואיטיבי.

יכול להיות שהמשיכה לא תהיה באופן מעשי, אלא תתבטא רק בחיבה עזה לקינוחים ומאפים, אך כנראה שמרבית האנשים הללו ישמחו לדעת כיצד יוכלו להכין בעצמם את הקינוחים הללו, וככל הנראה – שלימודי הקונדיטוריה יהיו בדיוק בשבילם.

 

מה צריכים לכלול לימודי קונדיטוריה?

כמו בכל תחום, לפני שרצים להירשם – מומלץ לעשות סקר קצר ולבדוק היכן באמת משתלם וכדאי ללמוד את התחום.

ראשית, כדאי לבחון מה רמת הקורס. האם הקורס מתאים לאנשים שרוצים להתמקצע באמת או האם מדובר בקורס שמתאים לחובבנים שמעוניינים ללמוד להכין כמה דברים בעצמם? קיים הבדל מהותי בין השניים, וכמובן יש לשאול את עצמכם מה מטרתכם בלימודים.

בנוסף, יש לבדוק מי המרצים אשר יעבירו את הקורס ומה הניסיון שיש לו. כדאי להתייעץ ולקבל המלצות מבוגרי הקורסים השונים, לשאול לחוות דעתם על הקורס כולו ומה הייתה החוויה עבורם.

לסיכום, תחום הקונדיטוריה הוא בהחלט תחום מרגש ומעניין להתעמק בו, בין אם אתם רוצים להפוך את זה למקצוע של ממש ובין אם אתם רוצים להתנסות קצת לשם ההנאה. בהצלחה!

 

גלידה

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים