לימודי CBT: טיפול קוגניטיבי התנהגותי

מאז שאתם זוכרים את עצמכם תמיד רציתם לעזור לזולת? מחפשים את שיטת הטיפול הכי טובה שיש שבעזרתה תסייעו לאחרים? אם כך, כדאי שתדעו שבימינו לימודי CBT הם אופציה נהדרת, אז למה שלא תבדקו אם זו אפשרות שתתאים גם לכם?

איך עובדת שיטת הטיפול הזו?

כמובן שמי שחושב להירשם ללימודי טיפול ב CBT רוצה להבין תחילה במה מדובר. אומנם כולנו יודעים לומר ששיטות הטיפול השונות, ותחום הפסיכולוגיה כולו, השתנו בשנים האחרונות, אך האם אתם יודעים על מה מתבססת השיטה? חשוב לדעת, כאשר מדברים על טיפול כמו CBT, שמדובר על שיטה שמתמקדת בכמה טכניקות שונות כמו: התמקדות במחשבות השונות, בדימויים, באמונות וכדומה. איך בפועל אותן אמונות משפיעות על הדרך שבה אנחנו חושבים, בוחרים בחירות בחיים ומתנהגים? אם נבין זאת, נוכל גם לשנות את הדברים ואת אופן הפעולה. במסגרת טיפול כזה המטופל למעשה מוצא את השיטה הכי טובה עבורו להתמודד עם בעיות רגשיות שונות שמטרידות אותו, מה שבסופו של דבר מוביל לשינוי חיובי בחייו.

מהם היתרונות של שיטת טיפול שכזו?

אם עדיין יש לכם התלבטות בין לימודי טיפול כמו CBT ובין אפשרויות אחרות של טיפול, כדאי שתכירו את היתרון המשמעותי ביותר של הטיפול הזה: הוא מהיר. בניגוד לטיפולים הפסיכולוגיים שהיו נהוגים בעבר, ונמשכו לא פעם שנים רבות, הרי שהיום מדובר על טיפול מהיר ביותר. תוך זמן קצר המטופל חש שיפור משמעותי בחייו ולכן ברור מדוע כדאי לנסות את הטיפול הזה ואף ללמוד עליו כל מה שניתן.

אפשרות נוספת הינה לימודי אורתופדיה שבסופם ניתן להצטרף למעבדות לחקר הרגל כדוגמת האתר http://www.amit-ortho.co.il

כנס

היכן כדאי ללמוד?

חושבים להירשם ללימודים בתחום הזה אך לא לגמרי ברור לכם לאיפה כדאי לפנות? רוצים להבטיח שתצאו מרוצים מהחוויה וגם מהידע שתקבלו, אך אתם בדילמה? אם כך, דעו שבהחלט אפשר להבין את הבלבול שלכם. אם הייתם רוצים ללמוד על שיטות שונות של טיפול בבעיה כמו פטרת כף הרגל סביר להניח שהייתם בודקים את השטח לעומק כדי לבחור את בית הספר הטוב ביותר. לכן בהחלט כדאי לבדוק גם את המקום שבו תלמדו שיטת טיפול כמו CBT. הפרטים החשובים ביותר שכדאי לברר לפני שאתם נרשמים ללימודים הם:

  • האם המקום שבו אתם רוצים ללמוד קיים כבר שנים?
  • מי המרצים שיעבירו לכם את החומר?
  • עד כמה בית הספר נחשב למוצלח והאם למוסד הלימודים מוניטין בתחום הזה?
  • כמה זמן נמשכים הלימודים, באיזה ימים והאם תוכלו להגיע לכל השיעורים?
  • האם הלימודים מספיק מעשיים או בעיקר עיוניים?

לבסוף, רובנו גם נרצה להבטיח שאומנם אנחנו לומדים במקום נהדר, אך חשוב שגם המחיר יהיה סביר. לכן יש טעם לעשות את כל הבירורים הללו מראש, לבקש הצעות מחיר ולראות, בנוסף לכך, האם תוכלו לקבל מלגה או הנחה מסוימת על הלימודים.

עוד פרטים אפשר למצוא: https://or-ins.co.il.

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים