איך ללמוד לפתוח סתימות לבד בבית?

סתימות, בעיה מעצבנת שכולנו נתקלים בה מפעם לפעם.

בשירותים, במקלחת או בכיור המטבח – אין מקום אליו הסתימה לא יכולה להגיע.

אך האם אפשר להתמודד עם סתימה לבד? אם כן, אז איך? כל זאת ועוד, במספר צעדים פשוטים שמובאים בפניכם.

 

סתימה בשירותים

כולנו מכירים את הרגע המתסכל בו אנו באים להוריד את המים בשירותים, אך במקום לרדת הם מחליטים לעלות. אבל למה בעצם זה קורה? סתימה  בשירותים מתרחשת בדרך כלל בגלל עומס יתר על הצנרת. העומס הזה עלול להיווצר בגלל השלכת אשפה לא רצויה לפתח הניקוז – אשפה זו תכלול לרוב מגבונים, אך במקרים נדירים גם מוצרי היגיינה משומשים. ברגע שהצנרת סתומה, אין למים שאנו מורידים בשירותים דרך מילוט, והם נתקעים באסלה.

 

איך לפתוח את הסתימה?

בכדי לשחרר את הסתימה, ניתן לעשות מספר דברים, כשהמטרה של כולם היא לשחרר את הצנרת מעודף הפסולת שנמצאת בה. הדבר הראשון שאפשר לעשות, הוא להשתמש בפומפה. בכדי להשתמש בפומפה, חשוב לחכות עד שהמים יגיעו למפלס הנורמלי שלהם – ורק לאחר מכן להתחיל לפמפם (כ-30 שניות).

אפשרות נוספת היא שימוש בסבון כלים ומים רותחים. זה אולי נשמע תמוה, אך השילוב של שניהם יכול לדחוף את הסתימה הלאה מהצנרת הביתית, ובכך למעשה לשחרר אותה. מה שתצטרכו לעשות תחילה, זה לחכות שהמים יחזרו לגובהם הרגיל. אחרי זה, הניחו מספר סמרטוטים סביב האסלה, למקרה שהמים יגלשו (אי אפשר להיות זהירים מדי). לאחר מכן הכניסו לאסלה מים חמים – כמה שנכנסים מבלי לגלוש, וכוס סבון כלים – שיהווה את החומר הפעיל. כעבור חצי שעה בערך, המים אמורים לחזור לגובה נורמלי – מה שיעיד על כך שהסתימה נפתחה ככל הנראה.

 

סתימה בכיור/במקלחת

סתימה באחד מהשניים באה לידי ביטוי בדרך כלל במים שמתחילים לרדת לאט. בהתחלה אנחנו לא כל כך שמים לב לזה, אומרים לעצמנו שאולי משהו נתקע בפתח, ומתעלמים עד הפעם הבאה. אלא שבמהירות מפתיעה הסתימות הללו מחמירות, ועלולות להגיע למצב לא נעים, בו לא רק שהמים לא יורדים – אלא הם מתחילים לעלות. הסתימות הללו נגרמות בדרך כלל כתוצאה משאריות אוכל בכיור, ומשערות במקלחת, על כן מסננת פשוטה בהחלט עשויה לחסוך לכם את רוב הסתימות.

 

איך לפתוח את הסתימה?

במידה ואכן יש לכם סתימה, תוכלו לפתור אותה במספר דרכים. הדרך הראשונה היא שימוש בסודה קאוסטית – חומר שהוכח כיעיל בפתיחת סתימות. חשוב לדעת שזהו חומר חזק במיוחד, כך שאם יש חשש שהצנרת ישנה מדי או לא חזקה מספיק, לא היינו ממליצים להשתמש בו. במקרה כזה, תוכלו להשתמש בפומפה, בדיוק כמו בסתימה בשירותים. במידה ושתי הדרכים הללו לא עובדות, או שלחלופין תרצו טיפול יסודי יותר שימנע סתימות עתידיות, פנו לביובית בתל אביב פתיחת סתימות.

 

אינסטלטור

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם