איך ללמוד תואר ראשון בחינם בישראל?

יש מחקרים המראים שאנשים אשר עשו תואר ראשון מרוויחים הרבה יותר מאשר מי שלא עשה תואר ראשון ויש לו רק תעודת בגרות.

על כן ההמלצה הכי חכמה שניתן לתת לאדם כלשהו היא לעשות תואר ראשון.

כך לדוגמא תואר ראשון בחינוך הוא אופציה מעולה למי שרוצה להתמקצע במקצוע מעניין עם תנאים נוחים מאוד (חופשות ענקיות כל שנה וקביעות מהר מאוד).

על רקע זה עולה השאלה איך אפשר ללמוד תואר ראשון בחינם בישראל.

אם כן אתם צריכים לדעת כי כיום אפשר ללמוד בחינם במכללה אזורית כמו מכללת רופין או מכללת עמק יזרעאל אם אתם חיילים קרביים.

לא רק זאת אלא שכיום יש גם המון מלגות המאפשרות לנו ללמוד כמעט בחינם.

כך לדוגמא יש את מלגת אימפקט, מלגת פר"ח ועוד מלגות רבות וזה משהו שאתם חייבים להפנים.

 

האם זה משנה היכן אני לומד תואר ראשון ומה אני לומד?

עולה השאלה האם יש משמעות לשאלה איפה אנו לומדים תואר ראשון והאם זה משנה מה אני לומד. אם כן התשובה לשתי השאלות הללו היא כן. יש משמעות אדירה לשאלה היכן אתם לומדים תואר ראשון ויש משמעות אדירה לשאלה איזה תואר ראשון אתם לומדים. עליכם להבין כי אוניברסיטאות לרוב נחשבות למקום הרבה יותר איכותי ללימודי תואר ראשון וזה משהו שאתם חייבים לקחת בחשבון. באשר לתואר עצמו אזי יש הבדל בין תארים המעניקים מקצוע כמו תואר בחינוך או במשפטים ובין תארים המעניקים לכם כלום ואת זאת חשוב לזכור כאשר אתם מתלבטים מה ללמוד ואיפה ללמוד ובכך אסור לזלזל.

 

מהו הדבר החשוב ביותר בלימודי תואר?

אם אתם רוצים לעשות תואר ראשון בחינוך או בכל מקצוע אחר אתם חייבים להבין שיש משמעות אדירה לשני נושאים. הדבר הראשון שאתם צריכים לתת עליו את הדעת זה תוכנית הלימודים שיש בתואר. ככל שהתוכנית יותר טובה כך הלימודים יענו על הצרכים שלכם בצורה יותר מושלמת. על רקע זה אנו חייבים לציין כי יש גם משמעות למרצים שלכם בתואר. ועל זה ניתן לומר כי ככל שהמרצים יותר טובים כך התואר יהיה ברמה יותר גבוהה. ככל שהתואר ברמה יותר גבוהה כך אתם תצליחו למצוא עבודה יותר בקלות ולכן יש משמעות אדירה לשאלה מהי תוכנית הלימודים ומי הם המרצים שלכם בתואר.

 

האם כדאי לי לעשות תואר שני?

עולה השאלה האם כדאי לנו לעשות תואר שני? אם כן כפי שאנשים עם תואר ראשון מרוויחים יותר מאשר אנשים עם בגרות כך פעמים רבות אנשים עם תואר שני ירוויחו יותר מאשר אנשים עם תואר ראשון וזה משהו שאתם חייבים להפנים. לכן כדאי לכם לעשות תואר שני וכך לנצל את הפוטנציאל שלכם בצורה איכותית ומקצועית ולמצות את היכולות שלכם.

 

תעודה ספרים וכובע

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים