איך ביצוע מבחן מוקסו יעזור לילדכם ללמוד

מבדק מוקסו הוא מבדק באמצעותו בודקים קשב וריכוז, אך יש לו יתרונות נוספים.

המאמר יפרט כיצד מבדק מוקסו יעזור לילדכם ללמוד.

 

כיצד מבחן MOXO יעזור לילדכם?

מבחן מוקסו הבודק הפרעות ADHD והפרעות ADD המאפיינות קשב וריכוז יעזור לילדכם על מנת לקבל טיפול מיטבי והבנת הקשיים שלו. ההיסטוריה מראה שלא מעט גאונים סבלו מהפרעת קשב וריכוז עוד לפני שנקראו כך. למשל: אלברט איינשטיין, תומאס אדיסון, וולט דיסני, ביל גייטס ועוד. גם כיום ניתן למצוא ידוענים שונים הסובלים מהבעיה אך מנהלים חיים תקינים ועשירים בתוכן ובכסף. למשל: יאיר לפיד, אברי גלעד, פריס הילטון, וויל סמית ואחרים. גם יזמים רבים שגילו אצלם הפרעות קשב וריכוז הצליחו בשל היכולת להגיע לריכוז וחדות על אף הקושי ולהיות יצירתיים. לפיכך, האבחון המוקדם יעזור לילד שלכם להיות בפרונט, להתבלט, להצליח ולהתקדם. באבחון ניתן לגלות את החזקות של הילד ולטפל בחולשות שלו על מנת להגיע לתוצאות הטובות ביותר.

 

במה מתמקד מבחן MOXO?

את המבחן עושים בצורה ממוחשבת לאורך רבע שעה בגיל 7-12 וכ-20 דקות מעל גיל 13. בדומה לאבחונים כמו אבחון פסיכודיאגנוסטי מקצועי, המבחן בודק היבטים אישיותיים במציאות היום יומית ויכולת ההתמודדות איתם תוך שימת דגש על החזקות ובניית תכנית טיפולית לגבי החולשות. בניגוד לאבחון פסיכודיאגנוסטי, מבדק מוקסו מציג אובייקטים ממוחשבים שיש ללחוץ עליהם כשהם מופיעים על מסך המחשב תוך כדי הסחות דעת שונות המופיעות באופן ויזואלי ושמיעתי לאורך המשימה. כך ניתן לבדוק את רמת הקשב במשימה, את האימפולסיביות והרצון להגיב או להתעלם מהסחת הדעת, את ההיפראקטיביות וזמן התגובה בהתאם לנבדקים באותו הגיל. אין צורך להתכונן למבחן באופן מיוחד ולהיפך, אם מתכוננים זה עלול לפגום בתוצאות. מומלץ לעשות את המבחן בשעה נוחה בה הילד ערני לאחר שאכל ושתה, כדי לנטרל גורמי השפעה חיצוניים. למבוגרים שמבצעים את המבחן ממליצים לא לשתות קפאין ולא לעשן. יש להימנע מנטילת תרופות לפני המבחן ולהגיע אליו רגועים עד כמה שאפשר.

 

כיצד התוצאות יכולות להשפיע על ילדכם?

מבחן MOXO נמצא מדויק ב-90% לעומת מבדקי קשב וריכוז אחרים המדייקים רק ב-80%. לפיכך זהו מבחן מדויק המרכיב את הפרופיל האישי של הילד. כל ילד שנבדק מקבל ציון המעיד על הרמה שלו וכך ניתן לדעת מהן החזקות והחולשות שלו. בהתאם לזה ממליצים להורים על הטיפול המתאים ביותר לילד. ייתכן והילד יצטרך טיפול רגשי לצד טיפול תרופתי אותו רושם פסיכיאטר או נוירולוג. הטיפול הכרחי להפקת תוצאות שיובילו את הילד שלכם לדרך שתקל עליו ותקדם אותו בדיוק כפי שקידמה את אלברט איינשטיין או ביל גייטס. ככל שהאבחון ייעשה מוקדם יותר כך יהיה ניתן לטפל ולמנוע מהילד אכזבות ועוגמת נפש בבית הספר עוד בכיתות הנמוכות.

 

ילדים לפני מבחן

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים