מהם הנושאים החשובים ביותר בקורס לימודי big data?

כולם יודעים, וזה ממש כבר לא סוד, שהתעשייה המצליחה ביותר בישראל והשוק שמגלגל הכי הרבה כסף הוא תעשיית ההייטק. הייטק היא מילה גדולה ומפוצצת, לכן אם אנחנו רוצים להתברג בתחום ולהפוך להיות רלוונטים מתמיד חשוב לשים את העין על התחום הבא בהייטק ובכך להגדיל את סיכויי ההצלחה וההתברגות שלנו בתחום. big data, מוכנים?

 

Big data – מנהלי הנתונים של ההייטק:

אז למעשה, big data, או בשמו השני נתוני עתק הוא מציאת פתרונות טכנולוגיים חדשניים לניתוח ואחסון כמויות אדירות של מידע, המגיעות ישירות ובקצב מהיר ממקורות מרובים ושונים. ביג דאטה מתקיים במוצרים כמו: רשת מצלמות אבטחה גדולה, רשתות חברתיות, מכשירים סלולריים וכו'.

 

אז, למה דווקא ביג דאטה?

ענף הביג דאטה הוא מהמתפתחים והנחקרים ביותר בשנים האחרונות. שכן הקצב של האינטרנט וכמות המשתמשים הפעילים בו גדלה במיוחד ועל כן עלה הצורך במאגרי נתונים חדשניים ומותאמים יותר. באמצעות השימוש בטכנולוגיה זו, ניתן לאחסן ולשמור על הנתונים ללא צורך במחיקה ובכך להצליח לשחזר תבניות גלישה נפוצות.

 

למי מיועדים ומתאימים לימודי big data?

לימודים של קורס ביג דאטה מיועדים לאנשים בעלי ניסיון בעבודה בענפי מסד הנתונים השונים, אנליסטים, פיתוח תוכנות, מערכות מידע ובינה עסקית. התכנים אותם תלמדו בקורס ישלבו מושגים רבים מן השיח ההייטקיסטי – טכנולוגי ועולמות האינטרנט ולכן הם יתאימו בעיקר לאנשים בעלי ניסיון וידע בתפעול בסיסי הנתונים השונים. חסרי השכלה בתחום יתקשו במידה רבה לעמוד בקצב הקורס ולבצע את המטלות.

 

נאיה קולג' – תוכנית הלימודים:

הקורס נבנה באמצעות אבני בניין לימודיות. כך שהחומר נבנה בהדרגה ויישור הקו קורה כבר בתחילתו. תחילה, יינתן מידע על עולם הביג דאטה, טכנולוגיית אחסון הנתונים וניתוח נתונים. נלמד על הסוגים השונים של מאגרי המידע, כאלו המשתמשים בטכנולוגיות כמו: Hadoop, h-base, hive, R ואחרות נוספות. בהמשך נלמד איך ליישם את העקרונות באמצעות תרגולים מעשיים כמו ניתוח דפוסי גולשים ובחינה של מקורות מידע. כמו כן תתבצע הכרות של חברות גדולות שעושות שימוש במערכות ביג דאטה, כמו: יאהו, טוויטר ופייסבוק.

 

נושאי הלימוד בקורס:

מקורות הגעת המידע
יישום הכלים
ניתוח מערכות בינה עסקיות
טכנולוגיות HADOOP MPP
סטטיסטיקה וניתוח נתונים
מחזור חיי המידע
נפחי אחסון גדולים
מאגרי נותנים ב"ענן"
השיטות השונות להקמה והתקנה
סכמות pig hive
קבלת נתונים ממכשירים ניידים
אתגרים עתידיים ופתרונם בענף הדאטה
למידה של בסיסי נתונים
התעסקות ולמידה של נפחי אחסון שונים

ואם זה לא אומר לכם כלום, תסמכו עלינו, כל מה שאתם אמורים לדעת בשביל לצאת ולהצליח בהייטק.

 

תנאי קבלה

לקורס ביג דאטה יכולים להתקבל רק מי שבעלי ניסיון מרובה בפיתוח תוכנה וניהול נתונים. בריאיון האישי יהיה עליכם להציג קורות חיים. עדיפות לבעלי השכלה אקדמאית. כדי להצליח צריך להמשיך ללמוד ולהתפתח כל הזמן. הצטרפו אלינו (:

ביג דאטה

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים