סאונה לבית – האם זה בטיחותי ומה התהליך לקבלת אישור

מאז המצאתה של הסאונה (כנראה בפינלנד), היא לא ידעה מנוח והיא כבר שנים מפנקת אנשים בכל העולם.

ומעבר לפינוק, היא גם ממלאת תפקיד בריאותי חשוב, שמיד נדבר גם עליו.

האם צריך היתר לבניית סאונה? והאם זה בטיחותי? הנה כל הפרטים.

אם אתם מחפשים אחר פינוק רציני שגם מוגדר בתור טיפול בריאותי לעור הגוף, אתם מחפשים אחר בניית סאונה בבית. הסאונה הומצאה בארצות מאוד קרות בסקנדינביה, שם בדרך כלל אנשים פשוט לא מזיעים במשך רוב השנה. כשכבר מגיע הקיץ בארצות כמו פינלנד ונורבגיה, לרוב זה לא יהיה מספק עבור ניקוי התאים שעור הגוף מצריך במהלך השנה. במילים אחרות, בדרך כלל הקיץ של סקנדינביה לא חם מספיק ולא ארוך מספיק בכדי לייצר את האפקט שסאונה מייצרת. ומהו האפקט?

 

מהו האפקט המתקבל משהייה בסאונה – בריא או לא?

על קצה המזלג, האפקט הוא ניקוי תאי העור בגוף האדם וחידוש התאים על ידי הפרשת זיעה מנקבוביות הזיעה בגוף. רגע לפני בניית בריכת פיברגלס בבית, מה כדאי לדעת גם על סאונה? סאונה היא בהחלט בטיחותית כל עוד נשמעים להוראות היצרן ולהוראות השימוש הכלליות בסאונות.

בשורה התחתונה, ישנן הוראות מאוד ברורות והגבלות לגבי שימוש בסאונה. אם היצרן ממליץ לכם על ביקורים קצרים של 5-10 דקות בכל פעם שאתם משתמשים בה, הישמעו להוראות האלו. סאונה יכולה להוריד ולהעלות לחץ דם, דופק וכדומה.

 

עד כמה אנשים עשויים להיות רגישים לשהייה בסאונה?

ישנם אנשים מסוימים אשר עשויים להיות רגישים לכל מה שציינו כאן (שינויים בלחץ דם ודופק). אם חלילה תרגישו סחרחורות או בחילות, כאבי ראש או תסמינים אחרים לא רצויים – יהיה עליכם לצאת מהסאונה כמה שיותר מהר.

עוד כדאי לדעת, בימינו כבר ניתן אפילו להזמין סאונה בבנייה עצמית ולהרכיב אותה בעצמכם בבית בעזרת הוראות פשוטות. זה אפילו מזכיר לגו מרוב שזה פשוט. מבחינת היתרי בנייה, אין צורך בהיתרי בנייה עבור סאונות שמזמינים להרכבה עצמית.

 

סאונה ביתית להרכבה עצמית לא מצריכה היתרי בנייה

הסאונות האלו נמכרות בכל העולם ומגיעות בדואר כשהן מפורקות לחלקים. למעשה, אם מסתכלים טוב, חדי העין יבחינו כי בלא מעט מרפסות תל אביביות יש סאונות יבשות. לפעמים זה אפילו נראה משעשע, המרפסות התל אביביות בדרך כלל מאוד קטנות, מה שמוביל לכך שהסאונה ממש תופסת את כל המקום במרפסת.

זה כנראה מוכיח לנו עד כמה הסאונה חשובה לאנשים, הם מוכנים להתפשר על המרפסת שלהם לטובת התקנת סאונה יבשה בבית. אם תרצו לבנות סאונה בחצר שלכם, כזאת שאינה להרכבה עצמית, ייתכן שתצטרכו היתרי בנייה כלליים. בכדי לוודא זאת במאת האחוזים ולדעת מה אכן תצטרכו, אנחנו מזמינים אתכם לפנות אל לגונה – התקנת בריכות שחייה. צוות המומחים של חברת לגונה יידע כיצד לסייע לכם על הצד הכי מדויק.

 

אישה מתייבשת

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם