קורס שיפוצים 5 לימודים עיקריים

תחום השיפוצים הוא תחום רחב מאד, המאגד בתוכו לא מעט תחומי עיסוק מקצועיים. שיפוצים בבית מגורים, משרד  או מבנה אחר, כרוכים במגוון פעולות ועבודות, שביחד מרכיבים את השלם, שהוא מבנה משופץ בצורה הטובה ביותר והראוי לשימוש.

ואולם אח הבעיות המאפיינות קבלני שיפוצים בעיקר, היא חוסר היכולת שלהם להשלים מלאכת שיפוצים בזמן, וחוסר האחידות שלהם מהבחינה המקצועית, במגוון התחומים שהשיפוצים מכבים.

כך, שיפוצניק אחד יכול להיות חזק בעבודות צבע וטיח, אבל חלש בעבודות אינסטלציה וחשמל. אחר יכול להיות מומחה בעבודות גבס, אבל פחות מוכשר בעבודות מסגרות או זגגות.

בחלק מהמקרים פונים שיפוצניקים ללימודים, המכשירים אותם טוב יותר לתפקידם, ולעתים קרובות מאפשרים להם להירשם בתור קבלן רשום. מהן 5 הנושאים החשובים הנלמדים בקורס שיפוצים? כל התשובות בהמשך המאמר.

 

קורס שיפוצים: נושאים חשובים ששיפוצניק צריך לדעת

אחד הנושאים החשובים שכדאי מאד לשיפוצניק לדעת וללמוד במהלך קורס שיפוצים הנו קריאת תוכניות לפני שיפוץ דירה קומפלט. יש שיפוצניקים רבים המכירים היטב את העבודה שלהם ויכולים לבצע אותה על הצד הטוב ביותר.

אבל מאידך, הם אינם מסוגלים להבין את ההקשר של העבודה ולקרוא את התוכניות ההנדסיות הנוגעות למבנה שעל השיפוצים שלו הם עובדים. קריאת תוכניות איננה הופכת אותם למהנדסים, אבל היא בהחלט מעלה אותם רמה בכל הקשור להבנה המקצועית.

ניהול כספים: אחת הבעיות המאפיינות קבלני שיפוצים ובעלי מקצוע אחרים, היא חוסר היכולת לנהל כהלכה את הכספים שלהם. יש כל מיני קורסים לניהול כספים של העסק וכלכלת הבית אותם אפשר לקחת במסגרות הלימודים.

כתוצאה, למרות העובדה שהמחירים שהם נוטלים עבור העבודה הם סבירים, הם עדיין נמצאים במצב של מרדף מתמיד אחרי כל שקל. ניהול יעיל ונכון של הכספים ושל חשבון הבנק, עשוי Kשנות את התמונה מהקצה אל הקצה, ולתת מרווח נשימה פיננסי לקבלן.

 

תחשיב, בטיחות ועזרה ראשונה

תחשיב נכון ותמחיר הולם לעבודה: קבלני שיפוצים רבים לוקים בחסר בכל הנוגע לתחשיב העלויות של העבודה שלהם. כיון שכך, הם גם לא מסוגלים לחשב כהלכה את מחיר העבודה ואת המחיר שידרשו בסיכומו של עניין מהלקוח.

במקרים רבים המחירים שהם ידרשו יהיו גבוהים מדיי, מה שיגרום ללקוחות הפוטנציאלים שלא להסכים לעסקה. ואולם בקרים אחרים התמחור יהיה לרעתם ויגרום להם לבצע עבודה במחיר עלות, ולעתים המחיר הפסד. תחשיב ותמחיר הם ליבו של העסק והבנה שלהם חיונית.

בטיחות בעבודה: עבודת השיפוצים כרוכה במידה כזאת או אחרת של סיכון, בהתאם לסוג העבודה. הבכת הסיכונים וההכרה שלהם, היא צעד משמעותי המשפר את הבטיחות בעבודה. גם כאן, לימודי בטיחות בעבודה הופכים את השיפוצניק לעובד טוב יותר, ובעיקר בטוח יותר.

עזרה ראשונה: למרבה הצער, עבודות בניין בכלל שיפוצים בפרט, עלולות לגרום מעת לעת לפגיעות חמורות.

ידע בעזרה ראשונה יכול לסייע בעת צרה, ולאפשר לקבלן לטפל בעובד שנפגע ולהגיש לו טיפול נאות עד להגעתם של אנשי מד"א המוסמכים.

בשורות לעיל מנינו חמישה תחומים חשובים. עם זאת, יש עוד כמה וכמה תחומים שלא נמנו כאן, שגם בהם כדאי להתעמק על מנת לשפר את היכולות ואת התפקוד של קבלן השיפוצים.

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים