תמלול הקלטות ללימודים – איך תעשו זאת נכון

אם אתם סטודנטים שנהנים להשקיע בלימודיכם, אתם כנראה עושים הכול בכדי להצליח ואחר כך תרצו גם להתברג בארגונים הכי מובילים. אמה-מה, צריך לעבוד בכדי לזכות בסטטוסים מכובדים בחיים! אם כך, בואו נבין כיצד תייעלו ותשפרו את שיטות הלמידה שלכם, כולל שימוש בשיטת תמלול הקלטות ללימודים.

איזה כיף, תקופת הלימודים היא כל כך קסומה, אנחנו ממליצים לכם לנצור טוב-טוב בליבכם וזיכרונותיכם את התקופה הזו. בתקופה הזו אתם עומדים לתמלל מדי פעם גם הקלטות ללימודים, ככה שכדאי לעשות את זה נכון. בואו נגיד ככה, לא כל הסטודנטים מתמללים או מוצאים יעילות בשיטה הזו, אבל אם עושים את זה נכון, אין ספק שזה יכול לסייע לכם רבות.

 

 

תמלול של הקלטות ללימודים והיתרונות הרבים שיש בכך

החלטתם שברצונכם לנסות שיטת תמלול הקלטות ללימודים? אם כן, קודם כל בואו נדבר על תנאי ההקלטה, מה שיוביל באופן ישיר להשפיע על איכות הסאונד. כמובן, ברגע שהסאונד של ההקלטה אינו מספיק טוב או צלול, כל התמלול שלכם "הלך".

אתם תמצאו את עצמכם שוברים את הראש ותולשים שיער תוך כדי ניסיונות להבין את המילים הנאמרות בהקלטה. אם כך, אנחנו ממליצים בתחילת ההרצאה לגשת אל הפרופסור, או אל המרצה שלכם. בקשו מהמרצה בנימוס להניח את מכשיר ההקלטה בצמוד אליו, עדיף לא ליד מוניטור או רמקול מכל סוג.

 

 

מיקום מכשיר ההקלטה הוא קריטי לאיכות הסאונד

אם תניחו את מכשיר ההקלטה בצמוד למוניטור, מיקסר סאונד או רמקול, אתם תקבלו תוצאה של צליל פידבק נוראי (צורמני מאוד ועשוי גם להזיק למכשירי סאונד). לאחר שאתם מגיעים הביתה עם ההקלטה, הגיע הזמן לשבת ולתמלל אותה.

שמעו לנו, אם אתם חושבים שתהליך הלמידה שלכם יתחיל רק לאחר שתשבו לקרוא את התמלול – אתם טועים. תקשיבו לנו טוב, אתם אולי עדיין לא מבינים עד כמה התמלול עצמו הוא חלק קריטי מתהליך הלמידה. ברגע שאתם יושבים לתמלל הקלטות ללימודים, ברגע הזה תהליך הלמידה שלכם מתחיל באופן מואץ. כמו שאומרים, מה שלא נכנס דרך האוזן, נכנס דרך האצבעות.

 

 

תקופת הלימודים היא קסומה, הזכירו לעצמכם גם להנות

אנחנו נמליץ לכם לשתות קפה טוב וחזק, להחזיק חבילת מנטוס לידכם ולתת בראש. בסופו של דבר, חשוב גם לתדלק את עצמכם עם קצת סוכר תוך כדי התמלול בכדי להישאר ערניים. לאחר שתסיימו לתמלל ותשבו לקרוא את החומר כדי להתכונן למבחן, אתם תבינו כמה הצלחתם לדחוק פנימה לראש במהלך התמלול.

כבר בקריאה הראשונית, אתם תבחינו שהחומר הלימודי שתמללתם הושרש במידה מסוימת בראש. אנחנו מאחלים לכם המון הצלחות, תנו בראש ואל תשכחו שהתקופה הזו היא לא רק מלחיצה, היא כיפית ומרגשת. כשתהיו בני 60+, אתם תיזכרו אחורה בתקופה הנוכחית. בהצלחה ותהנו!

לימודים

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים