3 סוגים של טרמיטים הנפוצים בישראל

טרמיטים הם מכרסמים שיכולים לגרום לנזק רב בכל מקום בו הם נמצאים. הטיפול בהם יכול להיעשות בצורות שונות, כאשר בכל מקרה צריך לדעת מהו הפתרון המתאים. אם גם אתם סובלים מטרמיטים, חשוב לדעת שבעזרת איש מקצוע מתאים ניתן להתגבר על הבעיה הזו. בינתיים, אנחנו כאן כדי לספר לכם על כמה סוגים טרמיטים וכמובן איך להתמודד איתם.

טרמיטים נפוצים
טרמיטים נפוצים

מיני טרמיטים

בעולם יש הרבה מאוד סוגים של טרמיטים, וקצת קשה לסקור אותם כולם, בישראל, מספר המינים של הטרמיטים לא גבוה במיוחד וכנראה שיש בארץ כשבעה סוגים שונים של טרמיטים. בארץ יש תנאים די טובים עבור טרמיטים לאור העובדה שמזג האוויר אינו קר בדרך כלל, והם מוצאים לא מעט מקומות לחים שבהם הם יכולים להתיישב בצורה נוחה.

 

טרמיט סיני

הסוג הראשון שעליו נדבר הוא טרמיט סיני, שנמצא בישראל בעיקר באזורי מישור החוף והערבה. הטרמיט הזה ניתן לזיהוי כיון שהצבע שלו הרבה יותר בהיר מאשר צבעם של שאר הטרמיטים, כאשר העונה המרכזית שבה אנחנו יכולים לפגוש אותו היא דווקא עונת הסתיו. המין הזה אוהב מאוד את החלקים היבשים של העצים, מה שאומר שהבית שלנו יכול להיות מקום מאוד נוח עבורו.

טרמיטים מכונפים

את הטרמיטים הללו אנחנו יכולים לפגוש במקומות שבהם הטרמיטים כבר התבססו, וקיימת בהם מושבה של טרמיטים במשך מספר שנים. הטרמיטים הללו כהים יותר מאשר טרמיט סיני, ואם מנסים לדמות אותם למשהו מוכר אפשר לומר שהם נראים כמו נמלים עם כנפיים, מה שמקל עלינו לזהות אותם.

טרמיט פורמוסני

המין הזה התגלה באזור מרכז הארץ רק בשנים האחרונות, ומשרד החקלאות מגדיר אותו בתור מין פולש. מדובר על זן אלים במיוחד, שבכל מקום שהוא נמצא הוא עלול לגרום לנזקים קשים. הקושי הגדול בהתמודדות עם הזן הזה נעוץ בעובדה שקצב ההתרבות שלו הוא אדיר, כך שאם במקרה נתקלתם בזן הזה, עליכם לבצע את ההדברה שלו במהירות האפשרית.

 

עבודה עם אנשי מקצוע

בניגוד אולי להדברות אחרות, הדברה של טרמיטים היא בכלל לא דבר קל. הטרמיטים מסוגלים לחדור לעומק של מקומות שאין לנו גישה אליהם, ויכולים להסב לנו נזק לא קטן. כדי להתמודד איתם בהצלחה עליכם לפנות לאיש מקצוע מהתחום שיוכל לעזור לכם להכחיד את הטרמיטים מהמקום שבו אתם נמצאים. בלי איש מקצוע, יהיה לכם קשה מאוד להתמודד מולם.

 

לסיכום

התמודדות מול מכת טרמיטים יכולה להיות מאתגרת. בישראל אנחנו יודעים על מספר סוגים של טרמיטים, כאשר כאן קיבלתם סקירה על שלושה מהם. כל סוגי הטרמיטים יכולים לגרום לנו נזק לא קטן, ולכן במקרה שבו יש לנו טרמיטים בבית או בחצר, חשוב לפנות כמה שיותר מהר לאיש מקצוע שיבצע עבורנו הדברה. ההדברה יכולה להיות מעט מורכבת, אולם בדרך כלל היא הפתרון היעיל ביותר לבעיה.

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים