3 סיבות לגשת לבגרות 5 יחידות במתמטיקה

בשנים האחרונות ישנה עלייה משמעותית במספר התלמידים שבוחרים לגשת למבחני הבגרות של 5 יחידות במתמטיקה. נתון משמח זה גרם לנו לצאת ולבדוק מה גורם לתלמידים רבים להשקיע מזמנם ולבחור בבגרות זו על פני הבגרויות הפשוטות יותר (3 ו – 4 יחידות מתמטיקה). הישארו אתנו ותגלו מה הן 3 הסיבות הנפוצות שנמסרו לנו מפי תלמידים שלומדים בתיכונים שונים ברחבי הארץ.

 

הסיבה ה – 1 שגורמת לתלמידים לגשת לבגרות 5 יחידות במתמטיקה: בגלל שזה מעניין

הסיבה הנפוצה ביותר שגורמת לתלמידים רבים לגשת לבגרות זו במתמטיקה נוגעת לתחום העניין שלהם. מדובר במי שמתעניינים במספרים ורוצים להחכים בכל הנוגע לנוסחאות שונות. מרבית התלמידים ששוחחו עמנו אמרו שהם השתעממו בשיעורים של 3 ו – 4 יחידות. כך שהם הבינו שעליכם להמשיך אל היעד הבא  – השיעורים של 5 יחידות במתמטיקה.

תלמידים

הסיבה ה – 2 שגורמת לתלמידים לגשת לבגרות 5 יחידות במתמטיקה: בגלל ה"תואר"

הסיבה השנייה שגורמת לרבים להיכנס אל לימודי 5 יחידות מתמטיקה נוגעת לתואר. חשוב שתדעו ש"תואר" זה הוצג בפניכם לעיל עם גרשיים. הסיבה לכך נובעת מהעובדה כי יש לתואר זה 2 הגדרות מבחינת התלמידים הללו:

  1. התואר הנכסף – מי שלומד 5 יחידות מקנה לעצמו את התואר "חכם"
  2. בשביל התואר שיגיע לאחר הלימודים – רבים בוחרים ללמוד 5 יחידות כדי שיוכלו להתקבל ללימודים ברמה גבוהה מבלי להשלים פערים בהמשך

 

הסיבה ה – 3 שגורמת לתלמידים לגשת לבגרות 5 יחידות במתמטיקה: כי כולם עושים זאת

הסיבה השלישית והאחרונה נוגעת לאפקט העדר. מסתבר שיש מי שבוחרים ללמוד 5 יחידות בתחום זה בגלל שכולם מסביבם עושים זאת. נציין כי לא כולם יכולים ללמוד את התחום, כך שיש מי שמנסים ומגלים כי הם מסיימים בסופו של דבר בבגרות של – 4 יחידות שנחשבת גם כן למתקדמת למדי.

מָתֵימָטִיקָה

מתלבטים אם לגשת לבגרות 5 יחידות? יש לכם עם מי להתייעץ

אם אתם קוראים את המדריך הנוכחי ומוצאים את עצמכם תוהים לגבי בגרות זו, כדאי שתדעו שיש מי שיעזור לכם. יש לא מעט מכונים שיאפשרו לכם לקבל הכוונה שתאפשר לכם להגיע בסופו של דבר אל הבגרות המדוברת. שימו לב – הדבר מופנה גם אל מי מכם שכבר סיימו את לימודי התיכון ובוחרים להשלים את הבגרות מסיבות שונות.

אנו ממליצים לכם לערוך בירור מעמיק טרם הבחירה במכון הנבחר, כדי שתוכלו להיות בטוחים שיש בו מדריכים מקצועיים שיאפשרו לכם לעבור את הבגרות ולא רק בציון עובר, אלא בציון גבוה.

 

לסיום

עד כאן המדריך המקיף שהציג בפניכם את 3 הסיבות הנפוצות שגורמות לתלמידים רבים לגשת לבגרות 5 יחידות במתמטיקה. עכשיו יש בידיכם את כל המידע, כך שעליכם רק לבדוק מה הסיבה שגורמת לכם להתעניין בתחום. נאחל לכם שתגשימו את כל החלומות שלכם ושתמשיכו ללמוד בכל שלב בחיים.

מָתֵימָטִיקָה

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים