3 ספרים מרחיבי אופקים לבני נוער

אחת המהפכות המשמעותיות ביותר שהתרחשו אי פעם היא המהפכה הדיגיטלית. לצד יתרונות רבים כמו זמינות של מידע עצום, המהפכה הדיגיטלית טומנת בחובה גם חסרונות רבים. השימוש הנרחב במכשירים הסלולריים וברשתות החברתיות צמצמו משמעותית את היקף קריאת הספרים בכלל, ובפרט בקרב בני הנוער.

קשה להמעיט בחשיבות של קריאת  ספרים התורמת להרחבת האופקים ולרכישת כלים חשובים לחיים. ריכזנו עבורכם 3 ספרים מרחיבי אופקים לבני נוער, בתקווה שאלו יפתחו ויעודדו את הרגלי הקריאה שלהם.

 

למה חשוב לקרוא ספרים?

לפני שנצלול למים העמוקים ונעסוק בנושא המרכזי – ספרים מרחיבי אופקים לבני נוער, חשוב להבין למה זה בכלל חשוב לקרוא ספרים. כאמור, קשה להמעיט בחשיבות וביתרונות הטמונים בקריאת ספרים, בייחוד לבני נוער. בין אם זה ספר מנהיגות, ספר מתח, ספר עיוני, ספר פנטזיה, ספר פילוסופי או סוג אחר- הקריאה לאורך זמן בהכרח תיטיב עם הקורא.

בהקשר של קריאת ספרים, אפשר לחשוב על המוח כמו שריר שמתחזק, מתגמש ומתפתח כל זמן בו קוראים ספרים. מעבר לכך, היתרונות נשמרים לאורך שנים, כך שבני נוער שקוראים ספרים נהנים מיתרונות גם בגילאים מתקדמים יותר.

ספר מנהיגות

3 ספרים מרחיבי אופקים לבני הנוער

ובכן, לפני שנפרוס בפניכם את 3 הספרים המומלצים לבני נוער חשוב להבהיר שיחד עם ההמלצות שניתן, ההמלצה הכי טובה עבור בני נוער יהיה לקרוא ספר העוסק בנושאים שמעניינים באופן מיוחד כל אחד ואחת. לדוגמה, בני נוער שמתעניינים בחלל, יפיקו תועלת רבה מקריאת ספרים העוסקים בחלל, בני נוער שמתעניינים בהיסטוריה, יצאו נשכרים מעיון בספרי היסטוריה.

 

   1. מנהרת הזמן

מנהרת הזמן היא סדרת ספרים מהז'אנר של ספרי היסטוריה ומדע בדיוני שנכתבה על ידי גלילה רון פדר עמית. סדרת הספרים עוסקת בשני ילדים שבאמצעות מנהרה הם חוזרים למסעות מרתקים אל עבר אירועים היסטוריים ומכוננים. סדרת ספרים זאת מרתקת למדי אך לא פחות חשוב מכך – מעניקה ידע רב ומעשיר בתחום ההיסטוריה.

ספר מנהיגות

   2. הנסיך הקטן

הנסיך הקטן הוא אחד מהספרים האהובים והמוצלחים ביותר אי פעם. הספר נכתב על ידי הסופר הצרפתי אנטואן דה סנט אכזופרי בשנת 1943. החזות של הספר עלולה לגרום לו להצטייר כספר ילדים בשל האיורים הנלווים לאורכו, אך למעשה מדובר בספר עמוק ועמוס בתובנות מעצימות. מדובר בספר מושלם עבור בני נוער, אך גם מבוגרים יכולות להישכר מהקריאה בו.

 

   3. אבא עשיר אבא עני

אבא עשיר אבא עני הוא ספר מסוגת השיפור והעצמה העצמית אשר נכתב על ידי הסופר רוברט קיוסאקי. לאורך ספרו רוברט שוטח בפני הקוראים ביקורת נוקבת על מערכת החינוך שאינה מספקת כלים אמיתיים להמשך חייהם של בני הנוער. לאורך הספר מחברו מנסה להעניק לקוראיו ידע נגיש וברור, כזה שייתן להם כלים תפיסתיים ופיננסים להמשך החיים.

ספר מנהיגות

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים