3 שימושים לבמות ומתקני הרמה

מתקן הרמה הוא מונח כללי ובסיסי אשר מגלם בתוכו מוצרים ומשמעויות רבות הקשורות לתחום ההרמה של משקלים כבדים וקלים: מנופים, במות הרמה, מלגזות, שרשראות הרמה, עגלות הרמה, משטחי הרמה ועוד. כל אלו ועוד רבים אחרים שייכים למשפחת מתקני ההרמה. במאמר זה ננסה להבין מה הם השימושים הנפוצים באותם מתקני הרמה.

 

חשיבותם של מתקני הרמה

ישנם אנשים שנוטים להמעיט בערך של השימוש ההולך וגובר במגוון מתקני הרמה חדשניים, זאת על אף שבעלי העסקים אשר בוחרים להשתמש בכלים אלו מודעים לחשיבות המכרעת שלהם בהיבט הכלכלי והבטיחותי. שימוש במתקני הרמה, לרבות במות הרמה, יכול להוביל לחיסכון משמעותי בהוצאות כלכליות.

החיסכון הזה בא לידי ביטוי באפשרות לצמצום כוח עבודה, שכן מתקני ההרמה נושאים משקלים רבים לגובה רב, וכך פוחת הצורך בפועלים שיעשו זאת. כמו כן, שימוש נכון במתקני הרמה מתאימים מפחית באופן משמעותי את הסיכוי לתקריות בטיחות במקרים של עבודה המתרחשת בגובה.

 

שימושים נפוצים במתקני הרמה

בשנים האחרונות הביקוש למתקני הרמה הולך וגדל, וישנן סיבות טובות לכך. למתקני הרמה שימושים רבים אשר רובם נוגעים לצורך של עבודה בגובה רב, נשיאת משקלים כבדים או שניהם גם יחד.

 

  • ענף הבנייה

ענך הבנייה הוא כנראה הענף המוכר ביותר בשימוש במתקני הרמה. בכל אתר בנייה שמכבד את עצמו תמצאו מגוון מתקני הרמה לרבות במות הרמה. ענף הבנייה מאופיין בשימוש נרחב בכוח עבודה רב, עבודה בגבהים גבוהים ונשיאת מטענים כבדים במיוחד. בכל אלו ועוד מצטיינים מתקני ההרמה.

 

  • עבודות שינוע והעברת סחורה

כמו כן, בכל ענף בו יש צורך בנשיאת משקלים רבים, כמו למשל נמלים אשר מתבססים באופן כמעט מוחלט על מתקני הרמה על סוגיהם השונים. שם עיקר העבודה היא העמסה ופריקה של סחורה, וקיים צורך בסיסי במתקני הרמה.

 

  • גננות וגיזום

ענף מעט פחות אינטואיטיבי אשר גם הוא מתדהר בשימוש במתקני הרמה הוא ענף הגינון. העוסקים במלאכת הגינון גילו גם הם את האפשרות הנוחה של נשיאת משקל כבד באמצעות כלים חיצוניים.

 

איך בוחרים מתקן הרמה מתאים?

כאמור, ישנם סקטורים רבים אשר נעזרים במתקני הרמה, אך מה היא הדרך הטובה ביותר להתאים פתרון הרמה? ובכן, בבחירת מתקן הרמה צריך להתחשב במספר משתנים, כמו תוואי השטח, מצב כלכלי נתון, הכשרת בעלי המקצוע וכמובן הסיבה שלשמה עלה הצורך במתקן הרמה. אין מתקן הרמה אחד אשר מתאים לכל סוגי העבודות ועל כן יש לבחון כל מקרה לגופו.

 

אפשר להפסיק לסחוב עם הידיים

נראה ששוק מתקני ההרמה הולך ותופח. הצורך הגובר הביא לעולם פתרונות רבים ויצירתיים תוך שימוש בטכנולוגיה חדשנית, כך שהצורך בנשיאת ציוד כבד באמצעות כוח אדם הולך ומצטמצם. יש לכך יתרונות רבים בהקשר הכלכלי כמו גם בהיבט הבטיחותי.

פלטפורמות מתקני הרמה

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים