4 טיפים לסטודנטים

סטודנטים יקרים, ברוכים הבאים למרחבי הקמפוס. לפניכם שנים של למידה אינטנסיבית וחיי חברה תוססים. אבל בבקשה לא לשכוח את המבחנים, את העבודות אקדמיות, את הסמינריונים, את ההרצאות וגם את משרות הסטודנט. ההתחלה יכולה להיות טיפה מלחיצה עבור רבים, שכן לחזור ללמוד לאחר שנים שסיימתם תיכון זאת לא משימה פשוטה.

קרוב לוודאי שחלקכם בדיוק חזרתם מדרום אמריקה או שרק השתחררתם מהצבא, אז בשביל שלא תחטפו הלם תרבות כבר ביום הראשון שלכם – הכנו עבורכם 4 טיפים שכל סטודנט חייב להכיר.

 

קודם כל – תנשמו עמוק ותתכוננו לשגרה

כולנו רוצים להצטיין בלימודינו, אך כדי לעשות זאת צריך לעבוד קשה ולהשקיע.  תוך ביצוע היכרות עמוקה עם עצמכם ועם תכונות האופי שלכם, בנו לעצמכם שגרה עם זמן קצוב ללמידה וזמן קצוב לספורט ופנאי. אחרת אתם עלולים להיכנס ללופ אינסופי של מרדף אחרי משימות.

ברגע שיש לכם בלו"ז השבועי גם דברים שאינם קשורים לסילבוס עבודות אקדמיות, או לכל דבר אחר שקשור ללימודים, אתם נותנים למוח לנוח ולחומר להיכנס ולהיקלט טוב יותר במוח. בצורה כזאת תהיו פרודקטיביים יותר בשעת הלמידה.

עבודות אקדמיות

תבואו מוכנים להרצאה

זה לא משנה כמה גאונים תהיו, הגעה להרצאה לאחר שכבר עברתם על החומר, וביצעתם היכרות קצרה, אך מספקת, עם המושגים וההגדרות השונים, יכולה לשפר בצורה ניכרת את רמת הקליטה וההבנה שלכם. את החומר לשיעור ניתן לבדוק באמצעות הסילבוס.

הסילבוס הוא מסמך שבדרך כלל מפרסם  מרצה הקורס, ושם הוא מפרט על פי שבועות את החומר הלימודי. לכן, אם עדיין לא יצא לכם להוריד את כל הסיליבוסים של הקורסים, עשו זאת וכמה שיותר מהר.

 

הכירו חברים חדשים

השנים באקדמיה יכולות להיות שנים נפלאות של יצירת קשרים וחברויות חדשות. חברים אלו יישארו איתכם כנראה לכל החיים, שכן סביר להניח שהם יהיו עם תחומי עניין דומים יחסית לשלכם, וחברים שעברו איתכם את כל ימי הלימוד המעייפים ואת כל המבחנים, היו שם לצידכם ברגעים הטובים וגם הקשים – הם לחלוטין חברים לחיים.

כמו כן, וודאו שיש לכם לפחות חבר אחד בכל קורס שיוכל לעזור לכם במידה ואתם צריכים להשלים הרצאה שפיספסתם או שהיה נושא בהרצאה שלא הבנתם, או סתם איש שיח במקרה ומעסיק אותכם דבר מה שמפריע לכם להתרכז. בחרו באדם שאתם רואים בו חבר, גם בלי קשר לספסל הלימודים, כך שתמיד יהיה לכם עם מי לשבת לאכול צהרים בין שיעור לשיעור, או לשתות בירה בסיום יום הלימודים.

עבודות אקדמיות

חזרו על החומר כל הזמן

על מנת להישאר בעניינים כל העת, הקפידו לחזור על החומר של הקורס על בסיס קבוע. וודאו שאתם מבינים כל פרט ממהלך השיעור. חוץ מזה, במידה ואתם חוזרים על החומר במהלך הסמסטר ולא נזכרים בו רק שבועיים לפני תקופת מבחנים, הוא ישמר לכם טרי בראש ויקל עליכם מאוד בתקופת מבחנים.

בעוד שחברים שלכם, שהחומר לא נשאר טרי בראשם, יצטרכו לעשות חזרות על החומר –  אתם כבר תוכלו לגשת לפתור מבחנים משנים קודמות, דבר שיחסוך לכם זמן רב. בנוסף, כשאתם תעשו הרבה חזרות על החומר  – תשימו לב כי נופלים לכם עוד ועוד אסימונים הקשורים לחומר לימוד שלא קלטתם במהלך ההרצאה.

 

לסיכום,

לסיכומו של עניין, ישנם טיפים רבים שניתן לתת לסטודנט המתחיל, וגם לסטודנט בהווה. הטיפ הכי חשוב שתוכלו לקבל הוא לא להתבייש לבקש עזרה מהסביבה שלכם. אם יש נושא שלא הבנתם בשיעור – שאלו חברים, לכו לשעות קבלה של המתרגל או המרצה ותתעקשו להבין, כי זו הדרך להצלחה.

עבודות אקדמיות

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים