5 טיפים לכתיבת קורות חיים באנגלית

קורות חיים הם הדרך הנפוצה, המוכרת והיעילה ביותר להכניס רגל לעולם התעסוקה. אם אתם רוצים להשיג את משרת החלומות שלכם, או אפילו רק מתחילים את הטיפוס אל עבר היעד הנחשק, סביר להניח שהמשימה הראשונה שלכם תחל בכתיבת קורות חיים. משרות רבות דורשות היום קורות חיים באנגלית ולשם כך ממש ארגנו עבורכם 5 טיפים לכתיבת קורות חיים באנגלית.

 

  • קורות חיים לכל הזדמנות

קורות חיים הוא מסמך הכולל את כל ההישגים שלכם, הכישורים ועברכם החינוכי והמקצועי. לוקח הרבה זמן והשקעה על מנת לכתוב וליצור תרגום קורות חיים לאנגלית בצורה ממוקדת וטובה כך שמובן הפיתוי למחזר את אותו טופס לכל הזדמנות. עם זאת, כל הזדמנות תקרא למועמדים להראות כישורים מעט שונים. חשוב לשנות את הנקודות הבולטות בהתאם למשרות השונות או לפרויקטים השונים.

 

  • למדו להשתמש במינוחים הרלוונטים

כתיבת קורות חיים באנגלית דורשת להיות מעורים בדקויות הקטנות והניואנסים המקובלים. זה הרבה מעבר ליכולות של גוגל תרגום. כתיבת קורות חיים קשה במיוחד עבור מי שאינם דוברי אנגלית, מכיוון שהיא מצריכה בדרך כלל כתיבה שאינה טבעית או נפוצה בכל מצב אחר. לדוגמא יש לשים לב לדברים כגון:

  • הימנעות משימוש בכינויים.
  • הימנעות משמות תואר מיותרים.
  • הימנעות מכתיבה רחבה מדי ומפוזרת.
  • שימוש בכותרות הנכונות

 

  • מתוחכם אבל פשוט

כתיבה שכזו לא מצייתת להרבה מהכללים הרגילים של כתיבה באנגלית ולכן קשה לשלוט בה.  התפקיד העיקרי של הטופס הוא להציג בתמצות את סט היכולות והניסיון שאתם מביאים לשולחן. חלק מזה זה גם לבחור תבניות עיצוביות נכונות וראויות. זכרו את הנקודה של מסמך זה: להראות את סמכותכם בצורה הברורה ביותר. שמרו על עיצוב פשוט,  זה מראה שההישגים המקצועיים שלכם לא צריכים אריזה מהודרת כדי להיראות מרשימים!

 

  • עיצוב עקבי ומקצועי

אין באמת חוברת של כללים אוניברסליים של עיצוב, אבל אם לא תעצבו את המסמך באותו אופן לאורך כל הדרך, זה יראה מוזר מאוד. לדוגמה, אם אתם שמים את אחת מכותרות המשנה שלכם מודגשות, עליכם לוודא שגם כל כותרות המשנה האחרות מודגשות – למרות שאין כלל רשמי שאומר שצריך לשים את כל כותרות המשנה של קורות החיים מודגשות! קביעת כללי העיצוב שלכם והיצמדות אליהם יכולה להיות מסובכת, לכן מומלץ לבסס את קורות החיים על תבנית ולפנות לעזרה מקצועית אם צריך.

 

  • תדאגו להגהה של דובר שפת אם

גם אם אתם בטוחים מאוד באנגלית, תמיד צריך לבקש מדובר אנגלית כשפת אם שיעזור על  ההגהה לקורות החיים שלכם. אחרי הכל, מי שכותב באנגלית בתור השפה השניה שלו, מנוסה ככל שיהיה, יכול לפספס נקודות חשובות.  אפילו מהכותב המנוסה ביותר יכולות לחמוק טעויות במהלך כתיבת מסמך ארוך. דובר אנגלית שפת אם מקצועיים יזהו את כל הדקויות החסרות – אותן מילים קטנות ומעצבנות שקשה להשתמש בהן כהלכה בכל פעם.

קורות חיים באנגלית

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים